Biofarm Basket pokonuje AGH Kraków

Biofarm Basket Poznań wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując w 13. kolejce 1. Ligi koszykówki zespół AZS AGH Kraków 77:67. Poznaniaków poprowadził do zwycięstwa powracający po kontuzji Marcin Flieger.

34-letni rozgrywający pauzował od 13 października z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Kapitan Basketu w ciągu ponad 28 minut spędzonych na parkiecie zdobył 24 punkty, uzyskał skuteczność w rzutach wolnych na poziomie 92,9% (13/14) oraz wymusił 11 przewinień.

Miałem dość długą przerwę. To moje pierwsze spotkanie od 8 tygodni. Na początku było dziwnie, ale z każdą minutą czułem się coraz lepiej. W drugiej połowie zabrakło jednak trochę sił. Treningi indywidualne to nie to samo co wysiłek podczas meczu. Od ostatniego tygodnia trenujemy  w pełnym składzie i jest to dobry prognostyk na pozostałe mecze w tym roku oraz przyszłą rundę   – powiedział po meczu rozgrywający Biofarmu Basketu Poznań, Marcin Flieger.