Biofarm Basket kończy złą passę

Poznański Biofarm Basket bez większych przeszkód pokonał SKK Siedlce 96:57 podczas meczu 11. Kolejki 1. Ligi koszykówki mężczyzn. To pierwsza wygrana BBP od połowy października i zarazem trzecia w sezonie.

Drużyna Pawła Blechacza wystawiła poznańską publiczność na prawdziwą próbę. Ostatni

triumf Biofarm Basket zaliczył bowiem 13 października w meczu domowym z STK Czarnymi

Słupsk. Od tamtej pory, Basket musiał uznawać wyższość rywali az 7 razy z rzędu. Długo

oczekiwane przerwanie pasma niepowodzeń przyszło w końcu w meczu z SKK Siedlce, choć

początek tego spotkania nie zwiastował dominacji gospodarzy. Początek pierwszej kwarty

sugerował dobrą dyspozycję SKK, które w ciągu 5 minut gry doprowadziło do stanu 3:12.

Niedługo potem odrabianie rozpoczął Basket, który z pomocą „trójek” Samsonowicza

i Tomaszewskiego zakończył pierwszą kwartę wynikiem 19:18. Basket Poznań nie oddał już

prowadzenia ani na moment, z dużą przewagą wygrywając w kwarcie drugiej 31:6, oraz

trzeciej 23:4. Ostatnią część spotkania siedlczanie wprawdzie wygrali 29:23, lecz przewaga