Bieg i Marsz Nordic Walking o Koronę Księżnej Dąbrówki

Najszybszą wśród 108 zawodniczek, z czasem 42,01 min., była Agata Świątek z Buku – przedstawicielka OSP Opalenica (triumfatorka Korony Dąbrówki w ostatnich dwóch latach i w 2016 roku), która w br. w klasyfikacji Open zajęła 10 miejsce, wyprzedzając aż 229 mężczyzn! Drugą lokatę ze stratą 54 sekund wywalczyła 12 w Open Martyna Wiktorska z Poznania, a trzecią (także w kat. K20) – Monika Tchórz z Niekurska (44,01 min., 20 m-ce w Open). Czwarte miejsce zajęła ubiegłoroczna wicemistrzyni Małgorzata Brok z Plewisk (najlepsza w K50), piąte – podobnie jak w 2023 r. – Joanna Szymczak z Poznania, szóste – Aleksandra Jastrzębska (3 w ub.r.), a siódme – najlepsza z biegaczek gminy Dopiewo, zwyciężczyni K40 –  Katarzyna Starczewska z Zakrzewa. Kategorię K16 wygrała Regina Sobaniec z Dąbrówki, a K60+ najstarsza z biegaczek Elżbieta Mostowska-Nowak z Żakowa (klub „Babcie biegają”), która zajęła 68 miejsce wśród kobiet i 279 w Open! Drużynowo zwyciężyła ekipa doskonale znająca trasy biegu w lesie palędzko-zakrzewskim – „Parkrun Dąbrówka Team” w składzie: Ł. Wieczorek, P. Majek, M. Brok, T. Napierała, M. Wieczorek.