Biało-czerwony piątek na Poznań Open 2018

Polski półfinał debla pomiędzy parami Mateusz Kowalczyk/Szymon Walków oraz Michał Dembek/Jan Zieliński i ćwierćfinał z udziałem Huberta Hurkacza to najważniejsze spotkania piątku podczas tenisowego challengera ATP Poznań Open 2018, który rozgrywany jest w Parku Tenisowym Olimpia. Patronem medialnym turnieju jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Pojedynek Mateusz Kowalczyk/Szymon Walków oraz Michał Dembek/Jan Zieliński to spotkanie starych znajomych. – Wiemy, czego się spodziewać, od dawna gramy razem i dobrze się znamy. Myślę, że mecz będzie ciekawy. Postaramy się dojść do finału – zapewnił Dembek. Polska bitwa rozegrana zostanie na korcie numer jeden w piątek nie przed godziną 16.30.

Natomiast Hubert Hurkacz pozna swojego rywala w ćwierćfinale dopiero w piątkowe południe, gdyż mecz drugiej rundy pomiędzy Rosjaninem Aleksiejem Watutinem a Niemcem Jeremy Jahnem został przerwany po drugim secie ze względu na zapadające ciemności. Pierwszego seta Watutin wygrał 7:6 (4), w drugim lepszy 6:4 był Niemiec. Dokończenie ich zaciętej rywalizacji od godziny 11.30.  A około godz. 18 odbędzie się ćwierćfinał z udziałem Hurkacza.