Bezcenne zwycięstwo Enea AZS Poznań po szaleńczej pogoni

Nie minęła niespełna minuta czwartej kwarty i na tablicy wyników mieliśmy remis (62:62). Atmosfera w Hali Politechniki Poznańskiej sięgała zenitu, a Akademiczki niesione dopingiem swoich fanów chwilę później wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końcowej syreny. Zwycięstwo Enei AZS może okazać się na wagę utrzymania w Basket Lidze Kobiet na kolejny sezon.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

Enea AZS Poznań – Widzew Łódź 80:71 (21:29, 16:19, 21:14, 22:9)

Enea AZS: Davis 24, Rymarenko 16, Tunstull 15, Marciniak 11, Woźniak 7, Stejskalova 5, Parzeńska 2, Niemojewska.

Widzew: Scheer 21, Drop 15, Paździerska 14, Harvey-Carr 11, Gertchen 10, Zawidna 0, Kudelska 0, Zapart 0.

Powiedzieli po meczu:

Dejan Kovačević (trener Widzewa Łódź): Gratuluje zwycięstwa i utrzymania się w lidze zespołowi z Poznania. Mój zespół zagrał bardzo dobrze w pierwszej połowie, ale w drugiej nam nie wyszło. Naprawdę nie wiem, co się tam wydarzyło.

Elżbieta Paździerska (zawodniczka Widzewa Łódź): Gratuluje rywalkom wygranej. One wytrzymały lepiej presję w drugiej części meczu. Szkoda, że się nie udało, ale wierzymy do końca w utrzymanie.

Marek Lebiedziński (trener Enei AZS Poznań): Dziękuję dziewczynom za wolę walki. Nie ważnie jak się zaczyna, a ważne jak się kończy. Pokazaliśmy charakter i jesteśmy blisko tego utrzymania, ale powalczymy o jeszcze kolejne wygrane w tym sezonie.

Daria Marciniak (zawodniczka Enei AZS Poznań): Pokazałyśmy charakter odrabiając straty. Dziękuję bardzo kibicom za wsparcie, bo to oni byli naszym szóstym zawodnikiem.