Bardzo ważna wygrana Warty Poznań

Warta Poznań po raz piąty zwyciężyła na wyjeździe. Wygrana w Stalowej Woli pozwoli zielonym nieco odetchnąć po ostatnich nerwowych meczach. Skuteczny początek spotkania, a także bezbłędna gra w destrukcji zaowocowały zwycięstwem 1:0 w starciu ze Stalą.

W drugim meczu pod rząd Warta Poznań lepiej weszła w mecz. Po upływie kwadransa bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową zdobył Tomasz Dejewski. Po wyjściu na prowadzenie Duma Wildy skupiła się na grze defensywnej i czekała na kontrataki. Jeden z nich mógł się skończyć się podwyższeniem wyniku, jednak Broź uderzył zbyt łatwo, a dobrze ustawiony Dorian Frątczak nie miał problemów ze skuteczną interwencją.
Stal po dokonaniu dwóch zmian od początku drugiej połowy ruszyła do odrabiania strat. W ich poczynaniach było widać determinację i chęć wyrównania. Szczególnie aktywny w szeregach gospodarzy był Kamil Bętkowski, ale jego dośrodkowania pewnie wyłapywał bramkarz Warty Tomasz Laskowski. Zieloni po zmianie stron oddali inicjatywę w meczu, a ataki pozycyjne zaczęła budować Stal. Warciarze starali się kontratakować i o mały włos nie zdobyliby drugiego gola, gdyby nie dobra interwencja stopera gospodarzy.
Ataki Stali po 70 minucie straciły animusz i gra znów była wyrównana oraz toczyła się w jednostajnym tempie. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu, ale nie mieli ani okazji ani możliwości do tego, gdyż w tym dniu Warta grała bez zarzutu w defensywie. Stal kolokwialnie rzecz ujmując waliła głową w mur, gdyż jej ataki były nieskuteczne. Za to blok defensywny zielonych, w którym trener Petr Nemec dokonał trzech zmian w porównaniu z poprzednim meczem nie miał większych problemów by zatrzymywać piłkarzy przeciwnej drużyny.
W drugiej doliczonej minucie piłkarze Stali zdobyli gola po znakomitym strzale z dystansu w wykonaniu Bętkowskiego. Bramka nie została jednak uznana, gdyż sędzia wcześniej odgwizdał przewinienie na piłkarzu Warty.
Warta Poznań miło słabszej drugiej połowy dowiozła jednobramkowe zwycięstwo do końcowego gwizdka.
Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 0:1 (0:1)
0:1 – 15’ Dejewski
Żółte kartki: Jonkisz, Kołodziej, Waszkiewicz (Stal), Goździk, Laskowski Adrian (Warta)
Stal Stalowa Wola: Frątczak, Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Wójcik, Korczyński (46’ Piechniak), Stelmach (46’ Wasiluk), Żołądź, Jonkisz (62’ Mokrzycki), Bętkowski, Gębalski.
Warta Poznań: Laskowski Tomasz, Siwek, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Laskowski Adrian, Marciniak, Brzostowski, Goździk (80’ Cywiński), Ciarkowski (90+1’ Chromiński), Broź (65’ Spławski).