Baldwin zagra w thrillerze z poznańskim akcentem


Co łączy takie aktorskie sławy jak William Baldwin, John James, Danny Trejo i Janusz Chabior? Wszyscy zagrają w polsko-amerykańskim thrillerze, do którego zakończono właśnie kręcić zdjęcia historyczne w Poznaniu.

Chronology 33

 

Tajemnicze zniknięcia, morderstwa i eksperymenty z czasem – to wszystko zobaczymy
w filmie „Chronology”. Scenariusz tego wielowątkowego thrillera rozgrywa się współcześnie, jednak nawiązuje do wydarzeń sprzed ponad 400 lat i mrocznych tajemnic towarzyszących tworzeniu kalendarza gregoriańskiego.

„Czas jest czymś, co dotyczy nas wszystkich: biednych i bogatych, dzieci i dorosłych, kobiet i mężczyzn… Każdy z nas zmaga się z jego przemijaniem, a tak naprawdę ze skutkami jego przemijania” – mówi Kipp Tribble, autor scenariusza filmu „Chronology”, a zarazem jeden
z dwóch reżyserów filmu. Derik Wingo, drugi z reżyserów, dodaje: „Wierzę, że to właśnie czas sprawia, że wszystkie elementy wszechświata łączą się ze sobą w jakiś, czasem zupełnie nieoczywisty, sposób”.

Na konferencji zorganizowanej z okazji zakończenia zdjęć w Polsce oprócz aktorów biorących udział w produkcji – Johna Jamesa i Laury James – pojawili się również dwaj reżyserzy filmu Kipp Tribble i Derik Wingo oraz główni producenci, czyli przedstawiciele GPD Film Studio oraz Stern Pictures Production. Ponadto obecni byli również przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i Poznan Film Commission, czyli biura filmowego Miasta Poznania, którego głównym zadaniem jest ułatwianie produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej w stolicy Wielkopolski.

Konferencja podsumowująca powstawanie polsko-amerykańskiej produkcji filmowej
z poznańskim akcentem jest więc już za nami; teraz ekipa filmowa przenosi się do USA, gdzie kontynuowane będą zdjęcia do „Chronology”.

Międzynarodowa premiera już w pierwszej połowie przyszłego roku!

Producentami filmu „Chronology” są GPD Film Studio i Stern Pictures Production.

O aktorach:

WILLIAM BALDWIN

William Baldwin to znany amerykański aktor filmowy i telewizyjny, a także producent filmowy. Zanim rozpoczął karierę filmową, pracował jako model, a zarobione pieniądze przeznaczał na naukę aktorstwa, które od zawsze było jego pasją. William jest uznawany za najprzystojniejszego spośród całej aktorskiej czwórki braci Baldwin. Swoją popularność zdobył rolą w thrillerze w filmie Phillipa Noyce’a „Sliver” (1993), w którym partnerował wspaniałej Sharon Stone.

Zapamiętany najbardziej za role w „Linii życia”, „Ognistym podmuchu”, „Wydziale wewnętrznym” czy „Wirusie”. Gościnnie wystąpił również w popularnym młodzieżowym serialu „Plotkara”.

JOHN JAMES

John James swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał od małych ról serialowych, w takich produkcjach, jak: „Fantasy Island” (1977) i „The Love Boat” (1976), jednak swoją międzynarodową sławę zawdzięcza roli Jeffa Colby’ego w serialu „Dynastia” („Dynasty”, 1981) i jego kontynuacji, „Dynastia Colbych” (1985). Aktor pojawił się już w pierwszym odcinku „Dynastii”: „Oil” (1981) i pozostał aż do ostatniego „Catch 22” (1989), by parę lat później powrócić do niej w sequeluDynastia: Pojednanie”.

Następnie John zawiesił swoją karierę aktorską aż na blisko 15 lat! W 2003 r. powrócił jednak w wielkim stylu, występując w operze mydlanej „As the World Turns” i cieszącym się równie wielkim powodzeniem serialu „All my Children”.

John James obecnie mieszka w Nowym Jorku wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci.

DANNY TREJO

Danny Trejo, słynny „Maczeta”, rozpoczynał karierę na ringu bokserskim. Z sukcesami – wywalczył dwa tytuły. Przez 11 lat miał spore problemy z prawem. Podczas 12-krokowego programu rehabilitacyjnego, w którym wziął udział podczas kolejnej odsiadki, spotkał młodego człowieka, dzięki któremu w 1985 r. wystąpił w filmie „Runaway Train”. Od tamtej pory Trejo obsadzany był w niewielkich rolach oprychów, a także szkolił aktorów do ról bokserów. Jego kariera rozwinęła się na dobre, gdy reżyser Andrey Konchalovskiy zobaczył Danny’ego podczas trenowania Erica Robertsa. W jego dorobku znajdują się obecnie bardzo znane tytuły, takie jak „Desperado”, „Od zmierzchu do świtu” czy „Maczeta”.

JANUSZ CHABIOR

Janusz Chabior zadebiutował w 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Wystąpił
w wielu spektaklach Jacka Głomba, m.in.: „Ballada o Zakaczawiu” (2000), „Obywatel M – historia” (2002), „Wschody i zachody miasta” (2003). W 2004 r. zagrał wielokrotnie nagradzaną rolę Wiktora w „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka. Swoją współpracę
z TR Warszawa rozpoczął w 2006 r. rolą w „Weź, przestań” Jana Klaty. W ostatnich latach zagrał główną rolę Szmuela Sprola w wielokrotnie nagradzanej sztuce Levina „Sprzedawcy gumek” w reż. Artura Tyszkiewicza oraz w spektaklach „Generał” i „W małym dworku” w reż. Anny Augustynowicz.

Aktor zagrał w około 90 filmach, m.in. w „Zero” Pawła Borowskiego, „Daas” A. Panka, „Symetria” Konrada Niewolskiego. Niezwykłą kreację stworzył w filmie Juliusza Machulskiego „Kołysanka”, wcielając się w dziadka wampira. W thrillerze psychologicznym „Ostatnie piętro” zagrał główną rolę opętanego koszmarami kapitana Derczyńskiego, a w 2014 r. jedną z głównych ról w filmie Patryka Vegi „Służby specjalne”. Wystąpił w serialach: „Odwróceni”, gdzie rewelacyjnie wcielił się w postać „Ryśka” – gangstera, oraz „Londyńczycy”, „Pitbull”, „Oficer”. Obecnie możemy oglądać go m.in. w serialu „Komisarz Alex” jako patologa Leona Bergera.

Janusz Chabior za swoje role został niejednokrotnie nagrodzony.

LAURA JAMES

Laura James pochodzi z Cambridge. W 2008 r. ukończyła Cambridge Central School
i rozpoczęła swoją naukę w Paul Smith’s College. W 2012 r. została zwyciężczynią „America’s Next Top Model”. Wtedy też podpisała kontrakt z niezwykle prestiżową agencją modelek „L.A. MODELS”, dzięki któremu wzięła udział w kampaniach dla takich marek, jak: Smashbox, Nine West i Guess.

Obecnie mieszka w Los Angeles, w Kalifornii i realizuje się w swojej największej pasji – aktorstwie. Do tej pory grywała w takich produkcjach, jak: „Rizzoli and Isles”, „Jane the Virgin”, „Hello Ladies”, „Entourage” i wielu innych.

Laura niedawno stworzyła swoją pierwszą linię okularów we współpracy z firmą „Rogue Eyewear”. Jej własna firma „Dreamtime by Laura James” jest jeszcze w fazie rozwoju, ale powinna wystartować już w przyszłym roku. Oferować będzie produkty wymyślone
i zaprojektowane przez Laurę, od biżuterii, poprzez odzież, aż po akcesoria i sztukę.

Laurę jako aktorkę obecnie reprezentuje „Abrams Artists Agency”.

KIPP TRIBBLE I DERIK WINGO

Kipp Tribble i Derik Wingo to reżyserzy i scenarzyści. Mają oni za sobą lata owocnej współpracy w przemyśle rozrywkowym. Razem zajmowali się pisaniem scenariuszy, reżyserią i produkcją filmów zdobywających nagrody i dystrybuowanych na całym świecie.

Derik posiłkuje się doświadczeniem zebranym w trakcie długoletniej pracy dla znanego
i utytułowanego studia charakteryzacji filmowej, jego osoba stoi za wieloma znanymi tytułami filmowymi ostatnich dekad. Kipp z kolei przeszedł wszystkie stopnie wtajemniczenia producenta filmowego, więc często przejmuje odpowiedzialność za kwestie budżetowe, planowanie i zarządzanie ludźmi.

Filmy, w których realizacji Kipp i Derik brali udział jako producenci, reżyserzy lub scenarzyści, to między innymi: „Sugar Cain”, „Moving Targets”, „The Waiters”, „UP, Michigan!”, „Running Springs”, „Bachelor Party Massacre”, „Still Waters”, „Safehouse”, „Coffin” oraz ostatni zdobywca nagród krótkometrażowy „Curio Shop”.

Dodaj komentarz