Badanie Klimatu Rowerowego na finiszu


Jeszcze dwa tygodnie, do 28 lutego, będzie trwało Badanie Klimatu Rowerowego. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec danego miasta lub gminy – bez względu na to, czy korzysta z roweru często, czy tylko sporadycznie.


Żeby stolica Wielkopolski była brana pod uwagę w Badaniu Klimatu Rowerowego, musiało być wypełnionych przynajmniej 200 ankiet. Wynik ten został przekroczony już kilka dni po rozpoczęciu zbierania danych. Dotychczas mieszkańcy Poznania wypełnili 1548 ankiet. To więcej niż podczas całego badania w 2020 roku. Przez długi czas stolica Wielkopolski była liderem w liczbie wypełnionych ankiet, jednak została wyprzedzona przez Gdańsk, gdzie wypowiedziało się ponad 2,5 tysiąca mieszkańców.

Badanie Klimatu Rowerowego, które prowadzone jest równolegle w innych europejskich krajach, poszukuje odpowiedzi na pytania: Czy twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego? Czy jazda rowerem w twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Europejskie Badania Klimatu Rowerowego 2022 są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Realizuje je Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz