AZS UAM uległ zahartowanej Stali

Kameralna hala sportowa UAM pobrzmiewała dziś echem głosów kilkudziesięciu kibiców (w zasadzie głównie kibicek) zgromadzonych na meczu I grupy II ligi siatkówki mężczyzn AZS UAM Poznań – KS Stal Grudziądz.

Przebieg meczu był, mimo punktacji, dość wyrównany, jednak to doświadczenie boiskowe zadecydowało o przebiegu i ostatecznym wyniku meczu. Pierwsze dwa sety to zysk dla drużyny z Grudziądza. W trzecim secie poznańscy akademicy zerwali się do odrabiania strat, doprowadzając do stanu 1:2 w setach.

W czwartym secie siatkarze AZS UAM, mimo zauważalnie skuteczniejszej gry, stracili jednak finalnie 5 punktową przewagę w końcówce seta i pozwoli odebrać sobie szanse na seta nr 5. Prowadzili 23:18 i przegrali 24:26. Mobilizacja w końcówce seta pozwoliła „starym wyjadaczom” na,  jak to zostało określone na fanpage FB Stali Grudziądz, „powrót z dalekiej podróży”. W sobotę wygrała zimna krew.

Obejrzeliśmy w sobotę dobre sportowe widowisko rozegrane w przyjaznej atmosferze. Na dworze zimowo, w hali UAM letnie emocje. Sporty halowe mają to do siebie, że nie zależą od aury. Aż dziwi fakt, że w Poznaniu nie ma męskiej drużyny na miarę PlusLigi…

AZS UAM Poznań – KS Stal Grudziądz 1:3 (15:25, 20:25, 25:23, 24:26)