AZS AWF VW Poznań wygrał z MKS Victoria Świebodzice

Drugoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań pokonały we własnej hali drużynę MKS Victoria Świebodzice 31:22. Było to dopiero drugie zwycięstwo podopiecznych Stanisława Igela w tegorocznych rozgrywkach.

AZS AWF VW Poznań sezon 2014_2015

Poznanianki po ubiegłotygodniowej wyjazdowej porażce z rezerwami Zagłębia Lubin przed meczem z MKS Victoria Świebodzice zapowiadały, że ich celem jest walka o 2 punkty. – Świebodzic nie są łatwym przeciwnikiem, co pokazują wyniki uzyskiwane przez tę drużynę – mówiła przed meczem rozgrywająca AZS AWF VW Poznań, Paulina Sowa.

Chociaż ostateczny rezultat spotkania 31:22 sugeruje, że mecz przebiegał pod dyktando poznanianek, to jednak zdecydowaną przewagę udało się podopiecznym Stanisława Igela uzyskać dopiero na kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem. – Na początku spotkania, wydawało się, że mecz układa się po naszej stronie. Jednak zawodniczki MKS Victoria Świebodzice nie dały tak łatwo za wygraną. Tak naprawdę do 45. minuty nie można było jednak wskazać zdecydowanego faworyta. W naszej grze były dobre momenty, ale też chwile przestoju, które cały czas dawały nadzieję Victorii na odniesienie korzystnego dla siebie rezultatu. Odpowiedni rytm złapałyśmy po 45. minucie i tak naprawdę mocną pracą w obronie wywalczyłyśmy sobie końcowy sukces –  komentowała już po spotkaniu bramkarka AZS AWF VW Poznań, Sylwia Korniluk.

Szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań wygrały ostatecznie 31:22 i w optymistycznych nastrojach mogą przygotowywać się do kolejnego ligowego starcia. Już w najbliższą sobotę w spotkaniu wyjazdowym zmierzą się ze Spartą Gubin.

AZS AWF Volkswagen Poznań – MKS Victoria Świebodzice 31:22

AZS AWF Volkswagen Poznań: Korniluk, Rychlewska – Wrona 9, Kirol 7, Ślęzak 5, Sowa 4, Pakosz 2, Zdanowska 2, Peda 1, Wilczarska 1, Kłosowska, Cwojdzińska, Lesińska, Dobrołowicz.

MKS Victoria Świebodzice: Cichawa – Michalska 8, Miecznikiewicz 7, Węgrzyn 4, Jamrozińska 2, Obrycka 1, Szczerba, Grzybek, Janik, Christ.

oprac. TWW, źródło: AZS AWF VW Poznań