AZS AWF Poznań zwyciężył w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w sprincie kajakowym i parakajakarstwie

Ekipa AZS AWF Poznań zwyciężyła w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w sprincie kajakowym i parakajakarstwie, które w weekend zostały rozegrane w Poznaniu. Największą gwiazd regat w Wielkopolsce była Dominika Putto, która łącznie wywalczyła cztery złote medale. W konkurencji C1 200 metrów triumfowali zaś Dorota Borowska i Oleksii Koliadych.

mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym

Rywalizacja w ramach weekendowych mistrzostw Polski w stolicy Wielkopolski była dla reprezentantów kraju doskonałą okazja do budowania formy na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Dla innych była to szansa na przypomnienie o sobie reprezentacyjnym szkoleniowcom czy sprawdzenie się na tle utytułowanych sprinterów.

– Zainteresowanie startem w krajowych mistrzostwach pozostaje od lat na niezmiennym poziomie, natomiast dużą niespodzianką jest większa liczba startujących kajakarek niż kajakarzy. To pewnie jest spowodowane naszymi dużymi sukcesami na arenie światowej – wskazuje Adam Seroczyński, wiceprezes Polskiego Związku Kajakowy, odpowiedzialny w jego zarządzie za sprint kajakowy.

Liczba konkurencji i wielkość stawki wymusiły rywalizację od wczesnych godzin porannych. Pora zmagań nie stanowiła jednak przeszkody dla faworytów. Zgodnie z przewidywaniami w K4 500 metrów kobiet prym wiodły zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz. Seniorskie reprezentantki kraju Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska i Dominika Putto, wsparte liderką młodzieżowej kadry Sandrą Ostrowską, nie miały sobie równych w finałowej odsłonie olimpijskiej konkurencji.