Aż 120 sportowców nagrodzonych!

– Cieszy nas, że młodzież chce uprawiać sport i potrafi być konsekwentna w dążeniu do celu. Pamiętajmy przy tym, że sport uczy dużo więcej niż tylko umiejętności technicznych i taktycznych. Uczy radzenia sobie w trudnych sytuacjach, cierpliwości oraz wytrwałości – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – To ważne szczególnie dzisiaj, kiedy świat sportu, z powodu pandemii, musiał zwolnić. Liczę jednak, że już wkrótce spotkamy się na stadionach oraz w halach – dodał.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że ogłoszenie przybrało wirtualną formę w telewizyjnej audycji Powiatowa17.

1. Fryderyk Lechno-Wasiutyński (Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce Poznań – tenis)

Podczas halowych mistrzostw Polski do lat 14  tenisista z Murowanej Gośliny został mistrzem kraju, i to zarówno w singlu jak i w deblu. Na otwartych kortach, w imprezie tej samej rangi, był trzeci w grze indywidualnej oraz drugi w grze podwójnej. Ma za sobą także kilka udanych występów w turniejach z cyklu Tennis Europe. W singlu najlepiej wypadł w Łodzi, gdzie nie miał sobie równych. Do finału dotarł także w litewskiej Siauliali, łotewskiej Liepaji oraz belgijskim Bree. Z kolegami z AZS Poznań wygrał też drużynowe mistrzostwa Polski do lat 14. Na zakończenie ubiegłego roku był numerem jeden w kraju oraz zajmował 20. lokatę w rankingu europejskim.

1. Gabriela Świerczyńska (WKS Grunwald Poznań – strzelectwo sportowe)

Zawodniczka z Lubonia może się pochwalić złotym medalem wywalczonym na mistrzostwach Polski młodzików w konkurencji 10 m karabin pneumatyczny. Na tej samej imprezie zajęła też drugie miejsce w rywalizacji 50 m karabin 3×20. Na międzynarodowych zawodach Baltic Cup ustanowiła rekord Polski w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów.

1. Julia Ganowska (Klub Jeździecki Ranczo Kołata – jeździectwo)

Jest mistrzynią Polski młodzików oraz wywalczyła Puchar Polski Kuców. Jej sporym osiągnięciem było również zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu Cavaliada w konkursie MINI zwykły z rozgrywką. W rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za rok 2019 w grupie A (kuce) zajęła czwartą lokatę.