Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak 2024

MISTRZOSTWA POLSKI W INDOOR TRIATHLONIE ELITA (ELITA/U23/JUNIOR) odbyły się w niedzielę 14 kwietnia, na dystansie 0,2 km pływania, 4 km jazdy na rowerze i 800 metrów bieg, wszystko powtórzone dwukrotnie. Pierwszy wyścig każdej serii odbył się na zasadzie startu wspólnego, drugi wyścig na zasadzie startu z handicapem, co dodało rywalizacji dawki emocji.

Mistrzem Polski Elity został, po niesamowitym wyścigu, Maciej Bruździak reprezentujący Klub Sportowy AZS AWF Katowice. Do samego końca o najwyższy stopień podium walczył Mateusz Głuszkowski z AZS AWF Poznań. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Wilk z Swim Tri Rzeszów.

Wśród kobiet triumfowały siostry Sudak: Magdalena, reprezentująca Klub Sportowy Swim Tri Rzeszów ukończyła rywalizację jako pierwsza, tuż za nią na wirtualnej mecie zjawiła się Zuzanna (UKS G-8 Bielany Warszawa). Podium uzupełniała Joanna Woźniak z KS IRONMAN CS POLSKA.

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH W INDOOR TRIATHLONIE.

Młodzicy i Juniorzy Młodsi podobnie jak Elita walczyli w niedzielę na dystansie 0,2 km–4 km–0,8 km. Najszybszą Młodziczką tego dnia była Martyna Peszt z Klubu Sportowego SPORTWISE z Krakowa, a wśród Panów z tej kategorii najlepszym okazał się Antoni Kurek z KS Posnania. Wśród Juniorów Młodszych triumfowali Zofia Rosin z KU AZS UAM Poznań i Adam Dąbrowski z UKS G-8 Bielany Warszawa.