Asysta Karola Linettego w debiucie w Sampdorii Genua

Od zwycięstwa rozpoczął grę w barwach Sampdorii Genua Karol Linetty. 21-letni piłkarz w pierwszym oficjalnym spotkaniu pomógł swojej drużynie w zwycięstwie 3:0 z Bassano Virtus w 1/32 Pucharu Włoch. Były piłkarz Kolejorza asystował przy ostatnim trafieniu swojej drużyny.

Linetty znalazł się w wyjściowym składzie Sampdorii na pierwszy mecz nowego sezonu i zagrał całe spotkanie. Piłkarze Marco Giampaolo byli zdecydowanymi faworytami starcia z Bassano, które występuje w Serie C1, czyli trzeciej lidze włoskiej. Do przerwy Sampdoria prowadziła 1:0 po bramce Luisa Muriela. Kolumbijczyk po przerwie podwyższył wynik spotkania.

W 70. minucie udział przy ostatnim golu swojego zespołu miał Linetty. Środkowym pomocnik popisał się kluczowym podaniem przy bramce Ante Budimira, który ustanowił wynik spotkania. Już w pierwszej połowie 21-latek mógł zaliczyć asystę, ale jego zagrania na bramkę nie zamienił Fabio Quagliarella.

Sampdoria za tydzień rozpocznie rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu Serie A zagra na wyjeździe z Empoli.