Tylko remis Lecha z Zagłębiem

Lech Poznań tylko zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1).  Wynik rozczarowuje, bo apetyty kibiców po trzech poprzednich zwycięstwach były dużo większe.

Relacja na żywo:

W składzie Lecha Poznań na dzisiejszy mecz z Zagłębiem Lubin doszło do dwóch zmian w porównaniu do starcia z Cracovią. Miejsce kontuzjowanego Kebby Ceesaya w bloku defensywnym zajął po 2,5-miesięcznej przerwie w występach od pierwszej minuty Manuel Arboleda, a Szymona Drewniaka w drugiej linii zastąpił Łukasz Trałka. Brakuje wciąż także Huberta Wołąkiewicza.

Apetyty kibiców bardzo mocno pobudzone przed tym meczem. Czy dzisiaj Lech rozstrzela rywali? Przed meczem uhonorowany został Rafał Murawski, który w poprzednim meczu z Cracovią rozegrał 200 mecz w barwach Kolejorza. W 14 minucie po rzucie rożnym znakomicie uderzył głową Marcin Kamiński, ale jeszcze lepiej interweniował Michał Gliwa, który uratował swój zespół od straty bramki. Mogło być 1:0… Lech atakował, ale w 26. goście mogli się cieszyć – po kontrataku sam na sam z Maciejem Gostomskim był David Abwo, ale bramkarz Lecha spisał się znakomicie. W 37. minucie goście objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Bartosz Rymaniak, który dał prowadzenie swojej drużynie. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Trwa druga połowa. Do końca niespełna 20 minut. Nie wygląda to dobrze, jeśli chodzi o grę Lecha. W 77. minucie na bramkę Zagłębia strzelił silnie Rafał Murawski, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Jak nie idzie to nie idzie… Kibice wciąż wspierają Lecha!!! W 84. minucie wykrzyknęli oni gooool. Wyrównał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Możdżeń.

Sędzia dolicza trzy minuty. Czy poznaniacy zdążą strzelić zwycięską bramkę? Nie zdążyli. Koniec meczu.

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Rymaniak (37); 1:1 Mateusz Możdżeń (84).

Kartki: żółte – Arboleda; Rymaniak, Abwo.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Widzów: ok.  13 000.

Lech: Maciej Gostomski – Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Barry Douglas – Łukasz Trałka (71. Karol Linetty), Rafał Murawski – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (64. Luis Henriquez) – Łukasz Teodorczyk (85. Bartosz Ślusarski);

Zagłębie: Michał Gliwa – Bartosz Rymaniak , Jiri Bilek, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Sebastian Bonecki, Łukasz Piątek – David Abwo (84. Arkadiusz Woźniak), Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki (59. Adrian Błąd) – Arkadiusz Piech.