APP Krispol Września rozbił Avię Świdnik

Pierwszoligowi siatkarze APP Krispol Września w sobotni wieczór pewnie pokonali ASPS Avię Świdnik. Nie dali żadnych szans rywalom zwyciężając w trzech setach. Podopieczni Marka Jankowiaka na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują 5. miejsce w tabeli.

APP Krispol Września - Avia Świdnik
Gospodarze od samego początku dyktowali warunki gry. Szybko objęli czteropunktowe prowadzenie po ataku Patryka Skupa – 9:5 i od tego momentu utrzymywali bezpieczną przewagę. W pierwszym secie dobrze funkcjonowały pierwsze akcje oraz zagrywka (asy Jasińskiego i Sęka). Avia nie zdołała odrobić strat i przegrała premierową odsłonę 25:19.

Drugi set to koncert w wykonaniu podopiecznych Marka Jankowiaka. Rozbili rywali punktując m.in. serwisem (aż sześć zdobytych oczek). Pomarańczowi uciekli już na samym początku za sprawą rozgrywającego Antosika – 10:4. Później systematycznie powiększali różnicę. Ostatecznie APP Krispol wygrał pewnie do 13. Warto dodać, że na parkiecie pojawili się Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Krystian Kempiński oraz młody wychowanek Bartosz Adamski.

W ostatniej partii gospodarze wspierani głośnym dopingiem poszli za ciosem. Wzorem poprzednich setów nie czekali na Avię. Sygnał dwoma asami dał Antosik. Po chwili było już 10:1. Goście byli bezradni, a gospodarze nie odpuszczali. Po punktach Jasińskiego i Murdzi na drugą przerwę techniczną schodzili przy stanie 16:7. APP Krispol grał swoje do samego końca i wygrał 25:14. W ten sposób wrześnianie wykonali plan i zdobyli komplet punktów.

APP Krispol Września – ASPS Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:13, 25:14)
MVP: Paweł Sęk (APP Krispol Września)

APP Krispol Września: Sęk, Antosik, Wajdowicz, Jasiński, Murdzia, Tylicki (libero) oraz Skup, Marcin Iglewski, Kempiński, Adamski, Dobosz.

ASPS Avia Świdnik: Konieczny, Szaniawski, Misztal, Poinc, Kwiecień, Sadowski (libero) oraz Woźnica, Woźniak, Dobrzyński, Skwarek.