APP Krispol pokazał charakter. Ślepsk gra dalej (GALERIA)

W niedzielę tak samo jak w sobotę wrzesińscy kibice zobaczyli pięciosetowy horror. Ponownie nieznacznie lepszy Ślepsk Suwałki, który awansował do VI rundy Pucharu Polski. Wrześnianie przegrywali już 0:2, jednak ambitnie doprowadzili do tie-breaka. Transmisję video na kanale klubu na YouTube oglądało 270 osób.

APP Krispol Września 3

W otwierającym spotkanie secie lepsi siatkarze Ślepska. Mimo, że początek należał do APP Krispolu (8:4 po ataku Dobosza), to goście wyrównali przy stanie 12:12. Pomarańczowi zablokowali się i rywale uciekli na sześc oczek (13:19). Tej straty gospodarze nie odrobili. Goście wygrali do 18.

Przebieg 1 set: 4:1, 8:4, 10:7, 12:12, 13:16, 13:19, 15:21, 17:22, 18:25

Po przerwie inicjatywa nadal po stronie przyjezdnych w biało-niebieskich strojach. Po celnej zagrywce schodzili na przerwę z pięcioma oczkami zapasu (3:8). Wrześnianie nie złożyli broni i próbowali gonić. Zbliżyli się przy stanie 7:9. Jednak kolejne piłki padły łupem graczy z Suwałk, którzy systematycznie powiększali przewagę. Trener APP Krispolu wpuścił na parkiet aż trzech młodych wychowanków: Wiktora Matuszaka (libero), Michała Torzewskiego i Maciej Kurka. Ten ostatni zdobył szybko dwa oczka (blok i atak). Ślepsk skończył przy stanie 17:25.

Przebieg 2 set: 1:5, 3:8, 7:9, 8:14, 11:15, 15:20, 17:23, 17:25

Niezwykle zaciętą i pełną zwrotów partię zobaczyli kibice w trzecim secie. Grę prowadzili wrześnianie. Po ataku Błażeja Szymeczki było 9:7. Ale po chwili Ślepsk wyrównał (9:9) i przejął inicjatywę 12:14. Przewaga gości utrzymywała się do stanu 20:20. Niezwykle cenny okazał się blok Dobosza. Kolejne piłki to walka punkt za punkt na przewagi. Ostatecznie trzecią setową wykorzystali gospodarze (28:26). Tym samym mecz nadal trwał.

Przebieg 3 set: 3:3, 8:6, 9:9, 12:14, 15:16, 17:19, 20:20, 21:22, 23:22, 25:25, 28:26

W czwartym secie ponownie zacięta walka i niesamowite emocje. Rozpędzeni wrześnianie nadawali ton (8:6). Mimo to goście wyrównali 10:10. Na więcej APP Krispol nie pozwolił. Punkty Szymeczki i Jasińskiego dały prowadzenie 16:15. Widowiskowa gra punkt za punkt znów na przewagi. Ponownie nerwy lepiej wytrzymali pomarańczowi. Wykorzystali trzecią piłkę setową i ku uciesze publiczności doprowadzili do tie-breaku (27:25).

Przebieg 4 set: 4:4, 8:6, 10:10, 11:13, 15:14, 17:17, 20:20, 23:22, 25:24, 27:25

W decydującej odsłonie tak jak w sobotę lepiej zagrali goście. Wygrali do 12. Awansowali do VI rundy Pucharu Polski. Siatkarzom APP Krispolu pozostaje walka o mistrzostwo w 1. Lidze.

Przebieg 5 set: 1:5, 6:6, 7:9, 8:12, 11:12, 11:14, 12:15.

V runda PP: APP Krispol Września – MKS Ślepsk Suwałki 2:3 (18:25, 17:25, 28:26, 27:25, 12:15)

MVP meczu: Wojciech Winnik (Ślepsk Suwałki)

Skład wrześnian: Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Moustapha M’baye, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Michał Dębiec (libero) oraz Adam Banasiak, Wiktor Matuszak, Błażej Szymeczko, Maciej Kurek, Michał Torzewski, Łukasz Karpiewski,

Trener: Sławomir Gerymski

Skład gości: Jakub Urbanowicz, Kacper Gonciarz, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Wojciech Winnik, Krzysztof Zapłacki i Krzyszof Andrzejewski (libero) oraz Tomasz Wasilewski, Vitalii Shchytkov, Maciej Mendak,

Trener: Dmitrij Skoryy