Angelika Kerber… bije rekordy!

Niemka z poznańskimi korzeniami, Angelika Kerber, miażdży swoje przeciwniczki potwierdzając swoją obecną wysoką formę na turnieju WTA w Cincinnati  (pula nagród 2,17 mln dolarów). Trenująca bardzo często w nowoczesnym ośrodku w podpoznańskim Puszczykowie tenisistka wczoraj walczyła o swój trzeci tytuł w obecnym sezonie. W półfinale „nasza” zawodniczka pokonała groźną Petrę Kvitovą 6:1, 2:6, 6:4. W finale Kerber przegrała z Chinką Na Li.

Angelique Kerber

Dla Kerber wygrana nad Kvitovą jest już 53 w tym roku! Mało tego jest także pierwszą tenisistką w tym roku, której udała się taka sztuka. Podczas, gdy analogicznie w roku ubiegłym „Angie” mogła pochwalić się tylko… dziesięcioma wygranymi. Tenisistka z podpoznańskiego Puszczykowa dzisiaj awansowała na najwyższe w swojej karierze szóste miejsce w zawodowym rankingu WTA Tour! Agnieszka Radwańska zajmuje drugie miejsce. Polka awansowała o jedną lokatę. Liderką klasyfikacji jest nadal Białorusinka Wiktoria Azarenka.

– To niesamowite być tutaj w finale. Na pewno turniej tutaj jest i będzie od teraz jednym z moich ulubionych turniejów (uśmiech). Pokonałam Serenę Williams i Petrę Kvitovą jestem jak w transie… Tu jest wspaniale, na wszystko mam czas. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie! Trzymajcie za mnie kciuki w finale – napisała tenisistka na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

Niestety w finale lepsza okazała się pogromczyni Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale. Chińska tenisistka Na Li pokonała Angelique 1:6, 6:3, 6:1.

W lipcu tego roku obecnie szósta rakieta rankingu WTA udzieliła „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” i redaktorowi Sławomirowi Lechnie obszernego wywiadu, do którego link znajdą państwo TUTAJ