AM Biuro Serwis wygrywa 5. Turniej w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Za nami jubileuszowy, piąty turniej, który upamiętnił smutną rocznicę w historii Polski. Graliśmy w piłkę, oddając hołd ofiarom reżimu, walczącym o wolną Polskę. Turniej zorganizował NSZZ „Solidarność”-Region Wielkopolska z ośrodkiem Kibice Razem-Lech Poznań. Patronat nad turniejem objęło Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i miasto Poznań, a medialny Nasz Głos Poznański.

Piłkarskie zmagania wygrał po raz drugi AM Biuro Serwis, który w finale pokonał Fundację RAK OFF. Trzecie miejsce wywalczył Tajfun. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn.
Niestety turniej odbył się w cieniu dramatycznej kontuzji, której nabawił się Łukasz Środa. Zawodnik reprezentujący ekipę Żółwi Ninja nieszczęśliwie zderzył się rywalem i trafił do szpitala, w którym dziś przejdzie operację kostki. Za Łukasza trzymamy kciuki i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Z rozgrywkami ruszyliśmy o godzinie 9. Rywalizowała grupa A, w której znalazł się zwycięzca poprzedniej edycji – AM Biuro Serwis, grające z sukcesami na poprzednich patriotycznych turniejach – Żółwie Ninja i Tajfun oraz dwóch debiutantów Rosomak Team Bierdusko i Kreis Pack. Grupowe zmagania wygrały Żółwie Ninja, którym przydarzyła się jedna porażka z Rosomakiem. Obrońcy trofeum zajęli dopiero trzecią lokatę i trafili do barażów. AM Biuro nie dało rady drugiemu Tajfunowi i Żółwiom Ninja. W grupie B zagrały cztery ekipy: zwycięzcy turnieju Powstania Wielkopolskiego – Fundacja RAK OFF, zeszłoroczni srebrni medaliści – Logo Print oraz stali bywalcy turniejów – CSM i mateco Grunwald. Byliśmy świadkami festiwalu remisów. Aż cztery pojedynki z sześciu zakończyły się podziałami punktów. Jedyne wygrane odnieśli Logo Print i Fundacja RAK OFF. Obie ekipy zanotowały bezpośredni awans do fazy finałowej.

Po meczach barażowych stawkę sześciu drużyn, które trafiły do grup półfinałowych uzupełniły AM Biuro Serwis i Rosomak Team Biedrusko. Kolejne sześć pojedynków to już rywalizacja o awans do finału. Drogę do finał jak burza przeszła Fundacja RAK OFF, która wygrała oba pojedynki – 1:0 z Żółwiami Ninja i 5:0 z Rosomakiem. Do walki o ostatnie miejsce na podium trafiły Żółwie, które zrewanżowały się Rosomakowi za porażkę w pierwszej fazie i wygrały 2:1.  W drugiej grupie o kolejności w grupie zadecydowała powtórka z zeszłorocznego meczu o złoto. AM Biuro powtórzył wynik i pokonał Logo Print 4:1. W pozostałych spotkaniach padły dwa remisy, które dały Tajfunowi możliwość rywalizacji o brązowy medal.

Po ciężkiej kontuzji Łukasza nastąpiła ponad 40-minutowa przerwa w rozgrywkach, która miała wpływ na mecze o medale. Starcie o brąz było konkursem rzutów karnych, a mecz finałowy został skrócony z 2×8 minut na 1×10 minut. W rzutach karnych lepszy okazał się Tajfun, który pokonał Żółwie 5:4. Finał był jednostronnym pojedynkiem. Mecz dwóch najlepszych ekip ostatnich dwóch halowych turniejów zakończyło się pewnym zwycięstwem AM Biuro Serwis 4:0.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród, które na ręce najlepszych drużyn i zawodnik przekazali Sekretarz NSZZ „Solidarność”-Region Wielkopolska – Barbara Napieralska oraz prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha – Paweł Piestrzyński.