Akademiczki pokonały lidera z Częstochowy

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, pokonały w miniony weekend we własnej hali lidera rozgrywek AJD ISD GOL Częstochowa 5:3 i znów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Bohaterką spotkania była Paula Fronczak.

6 AZS UAM Poznań - LKS RB Kocur Głogówek

Początek spotkania pokazał, że kibiców zgromadzonych w hali UAM na Morasku czeka niezwykle emocjonujący pojedynek. Pierwsze bramkę zdobyły futsalistki z Częstochowy, ale chwilę później wyrównała Paula Fronczak. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 2:2, a po zmianie stron inicjatywę przejęły podopieczne Wojciecha Weissa.  W porównaniu z poprzednimi spotkaniami poznanianki grały bardziej pomysłowo, popełniały mniej błędy, a przede wszystkim były bardzo skuteczne i zdołały zdobyć jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisały się Paula Fronczak, Agnieszka Rezler i Alicja Busza. Rywalki zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i poznanianki wygrały 5:3.

KU AZS UAM Poznań – AJD ISD GOL Częstochowa 5:3 (2:2)
Bramki: Paula Fronczak (9. i 27. minuta), Dominika Machnacka (16. minuta), Agnieszka Rezler (32. minuta), Alicja Busza (35. minuta) – Sandra Sukiennik (4. minuta), Natalia Klyta (12. i 28. minuta)

KU AZS UAM Poznań: Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska – Hanna Olszańska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Laura Czudzińska, Joanna Gawrych, Dominika Machnacka, Sandra Sałata, Marta Zielińska, Paula Fronczak.

AJD ISD GOL Częstochowa: Karolina Klabis, Klaudia Ciupa – Aleksandra Jędrak, Renata Uchnast, Katarzyna Matczak, Sandra Sukiennik, Dominika Dąbrowa, Martyna Jeziorska, Natalia Klyta, Sonia Mysłek, Paulina Rokosa, Olga Sulisz, Stefania Wodacz, Justyna Wójcik.