Akademia Piłkarska Reissa wygrała z KS Sokół Pniewy

Akademia Piłkarka Reissa wygrała na własnym stadionie z KS Sokół Pniewy 3:2 w 2. kolejce V ligi wielkopolskiej. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Zespół seniorów Akademii Piłkarskiej Reissa złożony głównie z wychowanków klubu sezon 2020/2021 rozpoczął od niespodziewanej porażki na wyjeździe z TMS Stella Luboń i chciał jak najszybciej się zrehabilitować za wpadkę na inauguracji sezon. Jednak wynik sobotniego spotkania otworzyli piłkarze z Pniew, a na listę strzelców wpisał się Rafał Szaja.

Po stracie bramki Akademia szybko doprowadziła do wyrównania za sprawą Jakuba Pietrzaka, a chwilę później poznaniaków na prowadzenie wyprowadził Marcel Kaczmarek. W drugiej połowie z powodu wysokich temperatur tempo spotkania spadło, a w 60. minucie do remisu doprowadził Eduard Hriha i wydawało się, że spotkanie skończy się podziałem punktów. Jedna w ostatniej akcji meczu Mikołaj Witkowski zapewnił pomarańczowo-czarnym zwycięstwo.