Półfinał Wimbledonu dla Isi

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy awansowała do półfinału w Wielkim Szlemie. We wtorek tenisistka, rozstawiona z numerem trzecim, osiągnęła te fazę na trawie w Wimbledonie (pula nagród 16,1 mln funtów), pokonując Rosjankę Marię Kirilenko (17.) 7:5, 4:6, 7:5. W półfinale zmierzy się z Angelique Kerber, która trenuje w Puszczykowie, gdzie dziadek zbudował dla niej kompleks kortów Angie.

Mecz rozgrywano na korcie numer 1 i przerwano go krótko przed godziną 20 w wyniku deszczu i zapadających ciemności, przy stanie 4:4 w decydującym secie. Nieoczekiwanie około godziny 22.30 tenisistki weszły na kort centralny, zaraz po zakończeniu, ostatniego z zaplanowanych pierwotnie pojedynków.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie w czwartek Niemka o polskich korzeniach – Angelique Kerber (nr 8.).

Zwycięstwo nad Marią Kirilenko w ćwierćfinale Wimbledonu otworzyło Agnieszce Radwańskiej drogę na sam szczyt w rankingu WTA. Polka już w poniedziałek może być jego liderką. Wszystko przez porażkę Marii Szarapowej w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju. Już teraz wiadomo, że piękna Rosjanka straci pierwsze miejsce w rankingu. Nie wiadomo jeszcze, kto ją na nim zastąpi.

Na razie bliżej jest Wiktoria Azarenka, która po zwycięstwie nad Austriaczką Tamirą Paszek zgromadziła więcej punktów niż Rosjanka i Polka. Radwańska ma jednak szansę wyprzedzić Azarenkę. Musi wygrać wimbledoński turniej, zaś Białorusinka nie może awansować do finału. Rywalką Azarenki w półfinale będzie Serena Williams, która w 1/4 finału pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę Petrę Kvitovą 6:3 i 7:5.