SKF KS Poznań bliski turnieju finałowego o miejsce w II lidze

Siatkarki SKF KS Poznań od zwycięstwa nad MKS MDK Trzcianka 3:1 rozpoczęły rywalizację w Turnieju Półfinałowym o awans do II ligi, który do niedzieli odbywa się w Golubiu Dobrzyniu.

SKF KS Poznań - MKS MDK Trzcianka
Spotkanie w Golubiu Dobrzyniu pomiędzy SKF KS Poznań a MKS MDK Trzcianka otworzyło Półfinałowy Turniej o prawo gry w II lidze. Pierwszy set to pełna dominacja podopiecznych Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher, które rozbiły szybko rywalki aż 25:11. Druga partia nie zmieniła obrazu gry i zespół z Poznania po dobrej grze finiszował z pewną wygraną 25:17. Jednak w trzecim secie siatkarki z Trzcianki wykorzystały błędy poznanianek oraz przestoje w ich grze, aby zasłużenie wygrać 25:17.

Czwarty set był ostatnim w spotkaniu. Poznanianki szybko pozbierały się po przegranej partii i prowadziły już 17:6. Zryw zespołu z Trzcianki pozwolił dojść MDK na 16:19, ale SKF KS Poznań uspokoił grę i finiszowały z wygraną 25:17, a całym spotkaniu 3:1.

SKF KS Poznań – MKS MDK Trzcianka 3:1 (25:11, 25:17, 17:25, 25:17)

SKF KS Poznań: Pierzchała, Kohut, Gudowicz, Halczak, Arendz, Radzewicz, Przybylska (libero), Mikołajczak (libero), Balicka, Moszczyńska, Gębalska, Szczerba.

Występy siatkarek SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Transport zapewnia firma Fox Travel.