SKF KS Poznań walczył o puchar wójta Kościana

Przygotowujące się do turnieju barażowego o wejście do II ligi siatkarki SKF KS Poznań wystąpiły w Starych Oborzyskach w VII Wojewódzkim Turnieju Zamknięcia Sezonu o Puchar Wójta Kościana. Poznanianki, którym patronuje „Nasz Głos Poznański” wywalczyły trzecie miejsce, a drugie miejsce zajął Energetyk Poznań.

SKF KS Poznań - turniej

W VII Wojewódzkim Turnieju Zamknięcia Sezonu o Puchar Wójta Gminy Kościan wystąpiły zespoły: MKS MDK Trzcianka, KS Energetyk Poznań, UKŻPS Kościan, MUKS Amber Kalisz, SKF KS Poznań, SKF KS Poznań (juniorki).

Najpierw rywalizacja toczyła się w grupach. Drużyna UKŻPS Kościan, zdominowała rywalizację w grupie A i wygrała swoje spotkania po 2:0 z KS Energetyk Poznań i SKF KS Poznań (juniorki). W spotkaniu derbowym KS Energetyk ograł najmłodsze na turnieju siatkarki 2:0.

Natomiast w grupie B rywalizację zdominował zespół seniorek SKF KS Poznań, który po wygranych 2:0 z MKS MDK Trzcianka oraz MUKS Amber Kalisz zajął pierwsze miejsce w grupie. W meczu o awans do półfinału Trzcianka pokonała Kalisz 2:0, a SKF KS Poznań przegrał z Energetykiem Poznań.

Następnie juniorski SKF KS Poznań zagrały o 5. miejsce z MUKS Amber Kalisz i po pięknym boju pokonały faworytki z Kalisza 2:1. W spotkaniu o 3. miejsce SKF KS Poznań pewnie pokonał MKS MDK Trzcianka 2:0. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka zaprezentowały się z dobrej strony i są coraz bardziej gotowe na bój o miejsce w II lidze. Finał turnieju zakończył się zwycięstwem aspirującego do gry w wyższej klasie rozgrywkowej zespołu z Kościan.

– Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Zagrały trzy drużyny przygotowujące się do turniejów barażowych o prawo gry w II lidze, drugoligowy Energetyk Poznań oraz MUKS Amber Kalisz uczestnik faz pucharowych finałów Mistrzostw Polski – mówi Michał Sułkowski z SKF KS Poznań.