Piłkarze Warty zwyciężyli we Włocławku

Warta Poznań pokonała we Włocławku miejscową Włoclavię 3:0 (1:0) w meczu 22. kolejki rozgrywek III ligi piłkarskiej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Warta została liderem tabeli, ponieważ Sokół Kleczew zremisował w Swarzędzu z Unią 0:0.

warta

Prowadzenie poznaniakom w 36 minucie strzałem z dystansu dał Gracjan Goździk. Bardzo dobrze rozpoczęła się dla Warty druga połowa, bo już w 47. minucie podwyższył Michał Ciarkowski, który popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego egzekwowanego z ponad 20 metrów. Na 3:0 w 53 minucie po indywidualnej akcji podwyższył Dawid Czerniejewicz. W 73. minucie znakomitą okazję miał Ciarkowski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Podobnie zresztą jak w doliczonym czasie gry.

Warta: Bartosz Pawłowski – Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz, Artur Marciniak (90. Miłosz Brylewski), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (83. Tomasz Koziorowski), Michał Ciarkowski, Gracjan Goździk (70. Krystian Łukaszyk), Łukasz Spławski (83. Adam Durowicz).

Pozostałe zakończone w sobotę mecze tej grupy: Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 0:0, Pogoń Mogilno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1, Polonia Środa Wlkp. – Victoria Września 0:1, Chełminianka Chełmno – Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:2, Centra Ostrów Wlkp. – Wda Świecie 0:0, Sparta Brodnica – Unia Solec Kujawski 1:0.

W niedzielę o godz. 12  Lech II Poznań podejmuje we Wronkach Start Warlubie, a o godz. 15 Jarota Jarocin – Nielbę Wągrowiec.