Rewanż 1/2 PP Lech – Błękitni: Jeszcze nie wszystko stracone

W czwartek o 20.45 Lech Poznań podejmie Błękitnych Stargard Szczeciński w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski. W pierwszym meczu lechici przegrali 1:3 (1:0), co bardzo zdziwiło wielu sympatyków nie tylko Kolejorza, ale i polskiego futbolu. Aby zagrać 2 maja na Stadionie Narodowym w finale z Legią Warszawa Lech musi wygrać drugi półfinał z co najmniej dwubramkową przewagą. Relacje „minuta po minucie” będzie można śledzić na naszym portalu.

Lech - Legia 200

Gdy 30 października 2014 roku Lech Poznań pokonał po dogrywce Jagiellonię Białystok, wszyscy byli przekonani, że droga do finału podopiecznych trenera Macieja Skorży jest usłana różami. W ćwierćfinale faktycznie obyło się bez większych kłopotów i Lech rozgromił Znicza Pruszków 6:1 w dwumeczu.

W półfinale spodziewaliśmy podobnego rezultatu, ale piłka nożna po raz kolejny pokazała, że jest okrutnie nieprzewidywalna. Poznańska Lokomotywa zjechała na bocznicę w pierwszym półfinale i została pokonana przez drugoligowców 3:1. Na nic zdała się szybko strzelona bramka Zaura Sadajewa, który zresztą później zszedł z boiska z czerwoną kartką. Przed rewanżem Lech wciąż jest faworytem, choć znajduje się w gorszej sytuacji od Błękitnych. Lechici strzelili bramkę w Stargardzie, więc w czwartek, by awansować wystarczy im 2:0 lub każde wyższe zwycięstwo.

Z powodu czerwonej kartki czołowego napastnika – Sadajewa,  na pozycji numer „9” zagra prawdopodobnie Kasper Hamalainen. Wciąż pod znakiem zapytania stoi występ Dawida Kownackiego, który po pierwszym meczu skarżył się na uraz i pauzował zeszłego weekendu.

Sędzią spotkania będzie Paweł Gil, który w meczu Lecha w tym sezonie gwizdał tylko raz. Było to w pierwszej kolejce obecnego sezonu kiedy Lech pokonał Piast Gliwice 4:0. Mecz rozpocznie się o 20.45, a relację „minuta po minucie” z niego będziecie mogli śledzić na naszym portalu.