Brązowy medal Pucharu Europy poznańskiej judoczki

W Wielką Sobotę wszyscy szli do święconki, kończyli ostatnie porządki świąteczne i wypieki domowe, a zawodniczka Akademii Judo z Poznania Vanessa Machnicka wywalczyła brązowy medal Pucharu Europy juniorek w judo, w kategorii wagowej do 52 kg, odbywający się w Atenach.

judo

Wielkanoc okazuje się szczęśliwa dla Vanessy. Dokładnie 2 lata temu w Wielką Sobotę wywalczyła swój pierwszy historyczny medal na zawodach cyklu Pucharu Europy, a tym razem triumfuje po raz pierwszy w kategorii juniorek (Vanessa nadal jest juniorką młodszą). W pierwszej walce pokonała zawodniczkę gospodarzy LAZARIDOU Konstantina. Mistrzem ćwiartki została dzięki wygranej z zawodniczką z Turcji TAS Merve. W walce półfinałowej uległa zawodniczce z Portugalii FERNANDES Joana, a medal brązowy zapewniła sobie przez wygraną z zawodniczką z Wielkiej Brytanii WALKER Stephanie.

Bardzo ładnie zaprezentowała się również koleżanka klubowa Kamila Busse, która uplasowała się na 7 miejscu w wadze do 48 kg. Kamila pierwszy pojedynek wygrała z Belgijką AUDIENS Evelyne, drugą walkę uległa Turce SENTURK Gulkader. W repesażach Kamila pokonała zawodniczkę gospodarzy TSAKLIDOU Sofia, a następnie uległa zawodniczce z Bułgarii DAMYANOVA Borislava.
Nieoficjalnie możemy powiedzieć, iż tym wynikiem Vanessa przypieczętowała sobie udział w mistrzostwach Europy juniorek młodszych oraz EYOF. Przypomnijmy jeszcze raz jej sukcesy z 2015 roku: VII m Puchar Europy Juniorek Młodszych w Chorwacji, III m Puchar Europy Juniorek Młodszych w Hiszpanii, I m Puchar Polski w Suchym Lesie i obecnie III m Puchar Europy Juniorek w Grecji .