Enea AZS – JTC MUKS: tak czy inaczej – poznanianki bliżej Basket Ligi

Drużyna JTC MUKS Poznań wygrywa swój pierwszy „wyjazdowy” półfinałowy mecz z ENEA AZS Poznań. Enea AZS – JTC MUKS 39:60 – 14:16, 9:11, 10:20, 6:13.

11086920_892399727496842_510695326_o

W sobotnie popołudnie doszło do derbowego spotkania dwóch kobiecych drużyn koszykarskich – gospodarzem pierwszego spotkania był ENEA AZS Poznań, gościem przeciwnik „zza miedzy” JTC MUKS Poznań. Spotkanie, dzięki zaangażowaniu władz klubów i współpracujących z nimi firm, urosło do rangi wydarzenia weekendu. Skromna liczba biletów rozeszła się w tempie ekspresowym, wejściówek zabrakło w czwartek, w pierwszym dniu sprzedaży! Koszykarki AZS-u na prezentację wyszły w koszulkach z napisem „Gramy dla Eli”. To niezwykle sympatyczny ukłon w kierunku kontuzjowanej Elżbiety Giedrojć.

W wypełnionej hali przy Chwiałkowskiego i przy dopingu kibiców obydwu drużyn koszykarski JTC MUKS uzyskały ośmiopunktową przewagę już w pierwszych trzech minutach. Potem celna „trójka” Karoliny Budeń miała obudzić akademiczki. Zrywu jednak nie było. Podopieczne trenera Barańskiego zbyt szybko oddawały rzuty lub też ulegały presji obronnej zawodniczek MUKS-u. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej kwarty na tablicy widniały jednak zaledwie dwa „oczka” przewagi zespołu gości. W drugiej kwarcie koszykarki Enea AZS Poznań objęły na chwilę prowadzenie – w 15 minucie meczu. Niemniej jednak już od 20 minuty zawodniczki MUKS-u zaczęły powiększać swoją przewagę punktową, uzyskując w końcowych minutach nawet 23-punktową przewagę. Ostatecznie mecz jednak zakończył się wynikiem 39:60. Rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu Patrycji Szelągowskiej, ostatnie 2 zdobyte w meczu punkty przypisaliśmy zespołowi Enea AZS Poznań.

Kibice obydwu klubów wzajemnie się przekrzykiwali i panował nastrój godny zawodów rangi derby. Trzeba nadmienić, że zachowanie kibiców obydwu poznańskich drużyn zasłużyło na uznanie – mimo, że na parkiecie trwała zacięta walka, na trybunach nie zanotowano nieodpowiednich zachowań. Koszykówka w Poznaniu posiada jednak ogromny potencjał w postaci oddanych kibiców!

Na głębszą analizę meczu na naszych łamach już niebawem przyjdzie czas. Zaglądajcie na www.naszglospoznanski.pl . W tym momencie należy pochwalić grę JTC MUKS Poznań. Agresywną obronę i częsty pressing już na połowie akademiczek. Do tego przechwyty i zbiórki na obu tablicach. W pełni zasłużyły w sobotę na zwycięstwo.

Punkty dla ENEA AZS Poznań: Daria Marciniak 15, Kinga Woźniak 6, Karolina Budeń 5, Magdalena Wojdalska 5, Patrycja Szelągowska 6, Wioletta Wiśniewska 2.

Punkty dla JTC MUKS Poznań: Magdalena Idziorek 13, Anita Szemraj 9, Patrycja Klatt 2, Ramona Casimiro 8, Aleksandra Dziwińska 8, Zuzanna Puc 6, Barbara Skowronek 6, Julia Drop 5, Julia Tyszkiewicz 3.

To dopiero pierwsza odsłona batalii o Basket Ligę. Obie poznańskie ekipy grają systemem best of three play-off. Do dwóch zwycięstw. Liczymy, że przed nami sporo emocji i przyjdzie nam oglądać jeszcze dwa wyrównane spotkania. Druga odsłona półfinału już w środę 1 kwietnia. Ewentualna trzecia – 8 kwietnia.

Na drugie rozdanie, w najbliższą środę – do sąsiedniej hali – zaprasza drużyna JTC MUKS Poznań. I my również!