Statuetka Sukces 2015 dla Violetty Kowalczyk


Podczas poniedziałkowej uroczystej gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2015″, która odbywała się w Hotelu Marriott wręczono nagrody osobom, które odznaczyły się wyjątkową kreatywnością i zaangażowaniem w swoją pracę. Wśród uhonorowanych znalazła się poznanianka Violetta Kowalczyk, którą nagrodę Sukces 2015 przyznano w kategorii biznes.

Fot. Archiwum V.A. Gallery Poland

 

Nominowano w takich kategoriach jak: polityka, sport, film, nauka, sztuka, moda, biznes, muzyka, a statuetki trafiły m.in. do Daniela Olbryskiego, Bohdana Łazuki, Agnieszki Dygant, Tomasza Karolaka i Teatru IMKA, Andrzeja Pągowskiego, Roberta Korzeniowskiego, Sylwii Grzeszczak, Roberta Janowskiego, Barbary Kurdej-Szatan, Wojciecha Modest Amaro, prof. Zbigniewa Lewa- Starowicza i Aleksandra Doby.

Na swój sukces Violetta Kowalczyk pracuje od lat zarządzając rodzinną firmą, prowadząc galerię sztuki i realizując projekty dedykowane branży wnętrzarskiej. Jest wiceprezesem firmy Metalmex, właścicielką V.A. Gallery Poland, prezesem Stowarzyszenia Metal Merge, liderem Wielkopolskiego Klastra Mebel Design, organizatorem tarów branżowych Trendy i Innowacje, a także twórczynią projektu OnOff promującego design. Kobieta pełna pasji i energii, bizneswoman i mecenas sztuki. Z sukcesem łączy biznes ze sztuką, promując od lat polską sztukę i polskie wzornictwo oraz idee wspierania rodzimych artystów przez środowisko biznesowe.

Atrakcją poniedziałkowej Gali była towarzysząca jej wystawa sztuki, odbywająca się pod egidą V.A. Gallery Poland. Wystawa prezentowała prace wybitnego poznańskiego artysty Antoniego Walerycha. W Hotelu Marriott pokazane zostały płaskorzeźby oraz obrazy, które wzbudziły zachwyt wielu przybyłych na imprezę gwiazd.

Antoni Walerych to poznański rzeźbiarz, malarz, grafik, jeden z bardziej znanych współczesnych twórców. Absolwent tutejszej ASP, uczeń m.in. prof. M. Więcek-Wnuk i J. Kopczyńskiego. Jego prace, bez względu na technikę cechuje spójność. Charakterystyczne, długie i mocno kreślone linie ołówkowych rysunków odpowiadają zdecydowanym pociągnięciom pędzla w kompozycjach malarskich i ostrym krawędziom spawanych ze stali szlachetnej przestrzennych elementów rzeźb. Chęć dania z siebie jak najwięcej w imię zafascynowania życiem i jego symbolem – kobietą – poparta wspaniałym wyczuciem bryły i przestrzeni rzeźbiarskiej pozwala mu tworzyć obiekty o nieprzemijającej wartości. Artysta ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i zagranicą – Austria, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Anglia, Szwecja.

Beata Anna Święcicka

 

Dodaj komentarz