Remis Warty z Cracovią (Galeria)

Poznańska Warta w spotkaniu inaugurującym siódmą  kolejkę I ligi zremisowała  z Cracovią 2:2 (1:0). Dodajmy, że aż 41 lat czekali kibice obu teamów na ich starcie o punkty. Po raz ostatni w pojedynku o stawkę obie drużyny zmierzyły się… 10 czerwca 1971 roku w Krakowie. Padł wówczas także remis 2:2.

Trochim

Wojciech Trochim uzyskał prowadzenie dla Warty.

Warta objęła prowadzenie w szóstej minucie, kiedy to po kontrze i dośrodkowaniu Grzegoraz Bartczaka w pole karne wpadł Wojciech Trochim i uderzył z pierwszej piłki tak, że Krzysztof Pilarz nie miał szans na interwencję. Wyrównał Bartłomiej Dudzic w 73 minucie. Na 3 minuty przed końcem gola strzelił Alain Ngamayama. Szczęście Warty nie trwało długo: w doliczonym czasie gry wyrównał Łukasz Zejdler (90+1).

W historii Warty i Cracovii odbyło się 31 takich meczów (pierwszy w 1921 roku) i ich bilans jest lepszy dla poznaniaków, którzy odnotowali 16 zwycięstw przy 11 triumfach Cracovii. Biorąc pod uwagę tylko potyczki rozgrywane w stolicy Wielkopolski, przewaga zielonych jest jeszcze większa: 11 wygranych, 3 podziały punktów i 3 porażki.Warta znów wyprowadziła kontrę.