Warta Poznań pokonuje Sokół Kleczew i obejmuje fotel lidera!

Warta Poznań pokonała w Kleczewie Sokoła – lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi piłkarskiej! Po pięknym podaniu Nikodema Fiedosewicza w 71. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Filip Brzostowski. Zieloni objęli tym samym prowadzenie, bo mają lepszy bilans spotkań z mającym tyle samo punktów Sokołem ( w Poznaniu był remis 1:1).

Warta 35 - Kopia

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi zielonych, ale nie potrafili oni udokumentować jej bramką. Sztuka ta powiodła się w 71. minucie. Jak się potem okazało, był to gol na wagę trzech punktów. Niestety, czwartą żółtą kartkę otrzymał Łukasz Spławski i nie zagra w kolejnym spotkaniu z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Pomeczowa opinia trenera Warty Tomasza Bekasa – czytaj tutaj.

Co po meczu mówił najlepszy strzelec Warty Poznań Łukasz Spławski czytaj tutaj.

Filmowy skrót z jesiennego meczu z najbliższym rywalem Warty GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne zobacz tutaj.

Sokół Kleczew – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Filip Brzostowski (71. minuta)

Sokół (skład wyjściowy): Patryk Guzikowski – Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński, Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Antas, Norbert Grzelak, Łukasz Cichos, Arkadiusz Bajerski.

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (80. Dawid Czerniejewicz), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (89.  Miłosz Brylewski), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski, Krystian Łukaszyk (65. Tomasz Koziorowski).

W innych meczach 19. kolejki III ligi w tej grupie GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonała u siebie Polonię Środa Wielkopolska 3:0 (hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył były napastnik Warty i Lecha  Poznań Zbigniew Zakrzewski), Lech II Poznań pokonał w Świeciu Wdę 2:1, natomiast Swarzędzki Klub Sportowy Unia przegrał na wyjeździe z KS Unia Solec Kujawski 0:1.