Porażka AZS UAM Poznań w Głogówku

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań przegrały na wyjeździe z zespołem LKS RB Kocur Głogówek 1:4. Bramkę dla poznanianek zdobyła Agnieszka Grzechowiak, a już za tydzień podopieczne Wojciecha Weissa będą podejmować we własnej hali UKS Medan Gniezno.

UAM 2015 01
Pierwsza część meczu należała do gospodyń, które zagrały rozważnie. ,,Kocur” skupił się bowiem na utrzymaniu piłki i co jakiś czas szarżował na bramkę AZS UAM Poznań. Akcje podopiecznych Stanisława Dyja były za każdym razem groźne i zmuszały bramkarkę akademiczek do widowiskowych, ale koniecznych parad. Tymczasem poznanianki miały problemy z konstruowaniem własnych akcji. Dlatego jednobramkowe prowadzenie ,,Kocura” po pierwszej połowie to najniższy wymiar kary. Niestety druga połowa nic nie zmieniła. Dziewczyny z Głogówka wciąż grały po swojemu, a „Orzełki Weissa” przebudziły się dopiero w ostatnich minutach meczu. Na zmianę rezultatu było już jednak za późno.

LKS RB ,,Kocur” Głogówek – AZS UAM Poznań 4:1 (1:0)
Bramki: Agata Sobkowicz (13., 22. i 39. minuta), Ilona Sotor (29. minuta) – Agnieszka Grzechowiak (39. minuta)

AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Adrianna Sypniewska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Dorota Czech, Magdalena Pawłowska, Hanna Olszańska, Paula Fronczak, Mariola Żyła, Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak.