Zmienne szczęście pod siatką zespołów z powiatu

Pierwszoligowe siatkarki KS Murowana Goślina przegrały na wyjeździe z zespołem MUKS Joker Mekro Świecie, a trzy punkty do ligowej tabeli dopisały sobie występujące szczebel niżej ekipy Energetyka Poznań i KU AZS UAM Poznań.

KS Murowana-Goślina - Krosno
Będące już pewne występów w fazie play-off siatkarki KS Murowana Goślina były tłem dla zespołu MUKS Joker Mekro Świecie. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę i zakończyło się porażką podopiecznych trenera Piotra Sobolewskiego 0:3 (21:25, 16:25, 18:26). W tabeli I ligi zespół z Murowanej Gośliny zajmuje ósme miejsce.

Natomiast pewne zwycięstwo nad bardzo młodym zespołem UKS Libero Starogard Gdański odniosły we własnej hali drugoligowe siatkarki Energetyka Poznań. Pierwszy set to zdecydowana dominacja Energetyka, który pozwolił przyjezdnym zdobyć tylko 10 punktów. Dwa kolejne sety były już bardziej wyrównane, ale zakończyły się zwycięstwem poznanianek 25:21 i 25:19. Podopieczne Nicoli Vettoriego po rundzie zasadniczej podobnie jak w ubiegłym sezonie zajęły trzecie miejsce i zagrają w play-off o awans do II ligi z Chemikiem Police.

Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego odnieśli również siatkarze KU AZS UAM Poznań, którzy wygrali z KS Chełmża 3:1 (21:25, 26:24, 25:20, 25:23).