9 miejsca poznańskich judoczek w Pucharze Europy w Zagrzebiu

Vanessa Machnicka (Akademia Judo Poznań) zajęła 9 miejsce na Pucharze Europy Juniorek Młodszych w Judo odbywających się w Zagrzebiu.

Vanessa pierwszą walkę wygrała przez ippon z Rumunką Gliga Paula, drugą walkę wygrywa przez yuko z Ukrainką Iriną Herasymenko. W walce ćwierćfinałowej Vanessa uległa Francuzce Lydia Boudouaia i trafiła do repasażu, gdzie przegrała z Włoszką Mariola Sciciola. To jest pierwszy start w nowej kategorii wagowej 52 kg.

9 miejsce także i dla Elizy Wróblewskiej (57kg) podczas Pucharu Europy juniorek młodszych w Zagrzebiu. Eliza jak jej klubowa koleżanka Vanessa Machicka, zwyciężyła 2 pojedynki i 2 pojedynki przegrała. Eliza w pierwszej walce w ciągu 15 sekund wygrywa z Włoszką CARBONE, Fabiana na ippon (uchimata), natomiast w drugiej walce także na ippon zwycięża z DAY, Lucy . W walce o półfinał po bardzo wyrównanym pojedynku z GIRAUD, Marine późniejszą srebrną medalistką Pucharu, przegrywa nasza zawodniczka z Francuską i wpada do repasaży. Tam natomiast spotyka na swojej drodze zawodniczkę z Kosowa LOXHA, Flaka (jej koleżanką klubową jest ogłoszona najlepszą zawodniczką świata Majlinda Kelmendi 52kg) , podczas regulaminowego czasu obie zawodniczki zdobyły yuko , tak więc doszło do dogrywki i w doliczonym czasie Eliza przegrywa walkę i odpada z pucharu plasując się na 9 miejscu.

To pierwszy start poznańskich zawodniczek w Pucharze Europy w tym roku mamy nadzieję, że na kolejnych zawodach –  już 14.03 w Hiszpanii – staną na podium! Szkolenie poznańskich zawodniczek wspiera Urząd Miasta Poznania.