AZS UAM Poznań wygrywa w Katowicach

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań wygrały na wyjeździe z KU AZS UŚ Katowic 3:1 i po raz kolejny udowodniły, że po każdej porażce potrafią się podnieść niezwykle szybko. Już za tydzień podopieczne Wojciecha Weissa zaczynają rywalizację w półfinale akademickich mistrzostw Polski, które odbędą się w Poznaniu.

AZS UAM Poznań 2015
To był miły prezent walentynkowy dla sympatyków AZS UAM Poznań. Podopieczne Wojciecha Weissa w całym meczu sprawiały wrażenie lepszej drużyny, ale kilkakrotnie prosiło się o więcej odwagi w uderzaniu na bramkę gospodyń. Zacznijmy jednak wszystko od początku.

W pierwszej części meczu UAM miał lekką przewagę. Nie trzeba było długo czekać, gdy poznanianki wyszły na prowadzenie. Już w 4. minucie meczu debiutancką w tym sezonie bramkę strzeliła powracająca po kontuzji Karolina Grześkowiak. Ta bramka na długo ustawiła spotkanie. UAM atakował, a Katowice groźnie kontratakowały, ale zawodniczki gospodyń były bardzo nieskuteczne. Wszystko co miłe i dobre skończyło się w 11.  minucie, kiedy to dość nieszczęśliwie piłka odbiła się w polu karnym poznanianek od Marty Zielińskiej i Uniwersytet Śląski z Katowic mógł cieszyć się z wyrównania.

Po przerwie poznanianki rzuciły się odważniej do ataków. Gospodynie natomiast skupiły się na grze z kontry. Trzeba przyznać, że w drugiej części meczu ich celowniki były już odpowiednio nastawione. Nie przestraszyło to jednak Emilii Krajewskiej, która za każdym razem udowadniała, że po kontuzji powróciła silniejsza. Odpowiedź „Orzełków Weissa” na te zaczepki była perfekcyjna. Najpierw w 28. minucie Żaneta Pawlik trafiła w poprzeczkę, którą na bramkę zamieniła swą dobitką najmłodsza w poznańskiej drużynie Laura Czudzińska. To było jej debiutanckie trafienie w ekstralidze futsalu kobiet. Bramka ta rozochociła naszą młodą defensorkę.  Laury dołożyła jeszcze jedno trafienie w 36. minucie. Ostatnie minuty to była już pełna kontrola drużyny z Poznania, która mogła świętować zdobycie kolejnych trzech punktów.

Uniwersytet Śląski z Katowic – UAM Poznań 1:3 (1:1)
Bramki: Marta Zielińska (11. minuta – samobójcza) – Karolina Grześkowiak (4. minuta), Laura Czudzińska (28. i 36. minuta)

AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Karolina Grześkowiak, Agnieszka Rezler, Laura Czudzińska, Alicja Busza, Marika Krupska, Mariola Żyła, Marta Zielińska, Adrianna Sypniewska, Żaneta Pawlik, Agnieszka Grzechowiak.