Ósme miejsce Jana Szymańskiego na MŚ

Jan Szymański (AZS AWF Poznań) zajął ósme miejsce w rozgrywanych w Heerenveen mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim  na 1500 m – 1.46,24. Denis Juskow zdobył złoty medal 1.43,36. Po srebrny sięgnął Denny Morrison (Kanada) 1.45,08, a brązowy Koen Verweij (Holandia) 1.45,15.

szymański

W czołowej dziesiątce uplasowało trzech Polaków. Jest to wynik historyczny. Szósty był Zbigniew Bródka 1.46,19, ósmy Jan Szymański 1.46,24, a dziesiąty Konrad Niedźwiedzki 1.46,43.

– Nasi zawodnicy pokazali, że są mocni – powiedział wieloletni szef wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Leszek Ułasiewicz. – W gronie 24 panczenistów, którzy uzyskali prawo startu, zajęli miejsca w czołowej dziesiątce. Pojechali dobrze i liczą się w światowej czołówce.

Bardzo dobrze pojechał Rosjanin Denis Juskow. Był zaliczany do grona faworytów i nie zawiódł. W swoim biegu pokazał wielką klasę. Pobił rekord toru i zdeklasował Joeya Mantię. Jego wynik jest również najlepszy w Europie i na torach nizinnych.