Trzeci wygrany sparing Warty Poznań

Trzecioligowa Warta Poznań wygrała na sztucznym boisku przy INEA Stadionie mecz kontrolny z Polonią Środa Wlkp. 2:0. Bramki dla Zielonych zdobyli  Wojtek Onsorge oraz Michał Ciarkowski i był to trzeci wygrany sparing Warty z pięciu już rozegranych.

Warta 14
Zielonych na prowadzenie wyprowadził Wojtek Onsorge, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowaną przez sędziego po faulu na Łukaszu Spławskim. Po przerwie kolejną bramkę dla poznaniaków zdobył  Michał Ciarkowski, a wynik nie uległ już zmianie. Następny mecz kontrolny Warta Poznań rozegra w Jarocinie, a rywalem będzie lider III ligi dolnośląsko-lubuskiej zespół Formacja Port 2000 Mostki.

– Z perspektywy Warty spotkanie z Polonią Środa oceniam bardzo dobrze. Był to bardzo pożyteczny i udany w naszym wykonaniu sparing. Wiedzieliśmy że zespół Polonii Środa to bardzo wymagający przeciwnik. Cieszy nasze zwycięstwo ale to na co najbardziej dziś zwracałem uwagę to zachowania poszczególnych zawodników i formacji. To wszystko dziś wyglądało bardzo przyzwoicie. Na pewno to my prowadziliśmy dziś grę przez pełne 90 minut. Polonia praktycznie nie zagroziła dziś naszej bramce. Tym bardziej cieszy mnie postawa mojego zespołu –  mówił po spotkaniu trener Warty Poznań, Tomasz Bekas.

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (1:0)
Bramki: Wojtek Onsorge (37. minuta – rzut karny), Michał Ciarkowski (77. minuta)

Warta Poznań: Pawłowski – Laskowski, Onsorge, Fiedosewicz – Siwek (70. Koziorowski), Ngamayama (60. Gałkowski), Marciniak (70. Brylewski), Ciarkowski, Spławski (84. Drzewiecki) – Brzostowski, Łukaszyk (46. Kimura).

Skład Polonii Środa Wlkp. w I połowie: Lis – P. Przybyłek, Pluciński, Barabasz, Matysiak, Jurga, Chąpiński, Lisek, Kujawa, Stańczyk, Pawlak.

Skład Polonii Środa Wlkp. w II połowie: Lis – Warot, Błaszak, Pluciński, Buczma, Jurga, Lisek (65. Matysiak), Olczyk A., Olczyk K., Górzyński, Pawlak (65. Stańczyk).

Wyniki i plan sparingów Warty Poznań:
Warta Poznań – Kania Gostyń 3:0
Warta Poznań – Zaglębie Lubin 0:3
Warta Poznań – Lubuszanin Trzcianka 3:0
Warta Poznań – Wełna Skoki 1:1
Warta Poznań – Polonia Środa Wlkp. 2:0
11.02.2015 (środa), Warta Poznań – Formacja Port 2000 Mostki (mecz w Jarocinie)
18.02.2015 (środa), godz. 10:30, Warta Poznań – Dolcan Ząbki (mecz w Jarocinie)
21.02.2015 (sobota), godz. 12:00, Warta Poznań – Górnik Konin (mecz na sztucznym boisku przy ul. Bułgarskiej)
25.02.2015 (środa), Warta Poznań – Legia II Warszawa (mecz w Grodzisku Wielkopolskim)
28.02.2015 (sobota), Warta Poznań – Pelikan Niechanowo (mecz w Gnieźnie)
07.03.2015 (sobota), godz. 12:00, Warta Poznań – Warta Poznań Juniorzy (mecz na boisku przy Drodze Dębińskiej 12)
14.03.2015 (sobota), godz. 14:00, 1/4 Pucharu Polski, Warta Międzychód – Warta Poznań (mecz w Międzychodzie)