Kolejny horror piłkarzy ręcznych MKS bez happy endu

Olbrzymią dawkę emocji kolejny raz zafundowali licznie przybyłym do sali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu kibicom szczypiorniści MKSu Poznań. Poznaniacy w 15 kolejce podejmowali KS Meble Wójcik Elbląg i mimo heroicznego boju w drugiej części spotkania przegrali 27:29.

Pierwsza odsłona spotkania należała do gości. Podopieczni Dariusza Molskiego z zimną krwią wykorzystywali najmniejszy błąd miejscowych, a że tych błędów było dość sporo przyjezdni do przerwy prowadzili 16:11. Zawodnicy MKSu wypracowali sobie klika dogodnych do zdobycia bramki okazji, ale bardzo dobre zawody rozgrywał w bramce meblarzy Adrian Fiodor.

Po zmianie stron grę rozpoczynali gospodarze, ale kolejną bramkę z karnego zdobył dla gości Marcin Szopa i strata podopiecznych Domana Leitgebera wynosiła już sześć oczek. Poznaniacy przyzwyczaili już swoich fanów, że potrafią się podnieść nawet w beznadziejnych sytuacjach. Nie inaczej było tym razem. W bramce miejscowych dobra zmianę dał Dariusz Zarzycki, w ataku bardzo skuteczny był Wojciech Leder, a indywidualne akcje na bramki zamieniali Daniel Bartłomiejczyk i debiutujący w MKSie Krzysztof Martyński. W 58 minucie było już tylko 28:26 dla elblążan, a po bramce Łukasza Niedzielaka poznaniacy dogonili rywala na jedną bramkę. I gdy wydawało się ,że losy meczu można będzie jeszcze odwrócić najpierw para sędziów Tarczykowski – Rajkiewicz nie dopatrzyła się faulu na rzucającym ze skrzydła Rafale Niedzielskim, a chwilę później Dariuszowi Zarzyckiem piłka tak niefortunnie wypadła z rąk, że trafiła prosto do Grzegorza Dorsza, który rzutem do pustej braki ustalił wynik meczu na 29:27.

Co po meczu powiedział trener MKS Poznań Doman Leitgeber – zobacz tutaj.

W kolejnym swoim meczu poznaniacy zmierza się na wyjeździe z Pomezania Polskim Cukrem Malbork.

Bramki dla MKSu zdobyli: B.Aleksandrowicz, B.Badowski, D.Zarzycki, W.Leder 8, K.Martyński 5, M.Tokaj 5(5/5), D.Bartłomiejczyk 4, J.Pochopień 2, J.Kasperczak, Ł.Niedzielak, B.Przedpełski po 1, K.Kaczmarek, A.Żochowski, R.Niedzielski