Po Krotoszynie… Sobota

Organizacja na „100” tak podsumował imprezę zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke.

Frekwencja nieco ponad 30 osób, wysoki poziom i zadowolenie zawodników towarzyszyły III Mistrzostwom Krotoszyna w Tenisie rozgrywanych o Puchar Burmistrza Krotoszyna oraz Starosty Krotoszyńskiego. W każdej kategorii toczyły się zacięte walki o czołowe pozycje. Najciekawiej zapowiadała się jednak rywalizacja w kategorii +40, gdzie o tytuł walczyli najlepsi z Poznania, a czoła stawiali im lokalni zawodnicy. Z dwóch grup do finału awansowali jednak poznaniacy Grzegorz Przybylski oraz Jacek Torzewski. Pierwszy wygrał pojedynek w dwóch setach 6/4 6/3 i awansował na pierwsze miejsce w rankingu II AMW w Tenisie. Trzecie miejsce zajął Jacek Torzewski, czwarte Janusz Nowicki.

W celu zdobycia kolejnych punktów do Krotoszyna przyjechała cała czołówka rankingu Mistrzostw Wielkopolski. Piotr Pawlicki, Damian Dziura oraz Paweł Dymnicki musieli jednak uznać wyższość Marcina Krywiaka z Wrocławia, który zwyciężył w nienagannym stylu. W półfinale pokonał Dymnickiego 6/0 6/2 a w finale Pawlickiego 7/5 6/3 i zapowiedział swój udział w ostatnim turnieju w Sobocie. Trzecie miejsce zajął Damian Dziura.

W grze podwójnej, od samego początku niezwykle ciekawie zapowiadał się pojedynek faworytów rankingu II AMW. Vice liderzy, Juded i Dymnicki okazali się jednak pewniejsi i po ciężkich meczach wygrali turniej, dzięki czemu awansowali na pierwsze miejsce. Damian Dziura tym razem odpadł i pierwszej rundzie. W Sobocie zapowiada się więc walka do samego końca, gdyż swoją obecność potwierdziły dwie czołowe pary, a do stawki z pewnością dołączy się kilka bardzo dobrych par z Poznania.

Najbliższe 10 dni to przygotowania do imprezy kończącej sezon letni. Organizator zapowiada bardzo wysoka frekwencję, mnóstwo pozytywnej rywalizacji (w każdej kategorii pierwsze miejsce stoi pod znakiem zapytania). Smaczny grill, losowanie nagród oraz udana players party to już standard Mistrzostw Wielkopolski. Zapraszamy więc do Centrum Tenisowego Sobota w dniach 15-16 września. Zgłoszenia przyjmowane są na www.teniqo.com lub na email office@smgeu.com do dnia 14 września.