Wysoka porażka wrześnian na własnym boisku

W spotkaniu 19. kolejki KRISPOL 1. Ligi wrzesińscy siatkarze polegli w starciu z KPS Siedlce 0:3. To druga porażka pomarańczowych w tym roku przed własną publicznością.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Wrześnianie prowadzali 4:1, na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Jednak później do głosu doszli siatkarze KPS-u Siedlce (10:12). Na drugiej przerwie wypracowali sobie już cztery oczka przewagi (12:16). W samej końcówce APP Krispol obronił trzy piłki setowe. Ostatecznie goście wykorzystali kolejną i zakończyli seta.

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Podopieczni Marka Jankowiaka dyktowali warunki gry tylko do stanu 9:8. Mimo punktowego kontaktu 15:15, to przyjezdni odskoczyli na cztery oczka (18:22). APP Krispol nie zdołał dogonić rywala, przegrał 20:25.

W trzecim secie gospodarze nie potrafili odwrócić losów meczu. Mimo prowadzenia 15:11, szybko stracili bezpieczną zaliczkę. KPS Siedlce pewnie grał w bloku i ataku. Mimo zaciętej walki do samego końca, goście zakończyli seta i cały mecz. Trzy punkty jadą do Siedlec.

– Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Niestety mamy duży problem z naszą dyspozycją u siebie. To siedzi w naszych głowach i musimy jak najszybciej sobie z tym poradzić – powiedział na gorąco po meczu Marek Jankowiak, trener APP Krispolu Września.

APP Krispol Września – KPS Siedlce 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)

Skład gospodarzy: Sęk, Chwastyniak, Antosik, Jasiński, Dobosz, Skup, Tylicki (libero) oraz Murdzia, Marcin Iglewski, Mateusz Iglewski

Skład gości: Żakieta, Fornal, Popik, Pietraszko, Stańczuk, Guz, Zabłocki (libero) oraz Butryn, Matula, Rejowski, Łukasik,