Ważne zwycięstwo JTC MUKS Poznań

Pierwszoligowe koszykarki JTC MUKS Poznan wygrały w sobotni wieczór we własnej hali z JAS-FBG Sosnowiec 70:52 i zakończyły sezon zasadniczy na trzecim miejscu w tabeli. Teraz podopieczne Iwony Jabłońskiej czeka seria spotkań o awans do Basket Ligi Kobiet.

JTC MUKS Poznań

Początek spotkania w wykonaniu JTC MUKS Poznań znów nie był najlepszy co wykorzystał duet Marta Dobrowolska i Patrycja Kaczor, który wyprowadził w pierwszej kwarcie JAS-FBG Sosnowiec na prowadzenie 24:17. W drugiej kwarcie poznanianki starały się jak najszybciej odrobić strat, ale na przerwę schodziły przegrywając 34:35. Po zmianie stron gra podopiecznych Iwony Jabłońskiej wyglądała już zdecyowanie lepiej.  Już po pierwszych dwóch minutach gry prowadziły 41:36, a dzięki dobrej grze Barbary Skowronek przed ostatnia kwartą było 49:42 dla JTC MUKS Poznań. Jeszcze na początku decydującej odsłony Dobrowolska próbowała poderwać koleżanki do lepszej gry, ale MUKS odpowiadał celnymi rzutami i ostatecznie wygrał 70:52.

JTC MUKS Poznań – JAS-FBG Sosnowiec 70:52 (17:24, 17:11, 15:7, 21:10)

JTC MUKS Poznań: Barbara Skowronek 18, Magdalena Idziorek 15, Aleksandra Dziwińska 10, Ramona Casimiro 9, Zuzanna Puc 6, Klaudia Gertchen 5, Sylwia Siemienas 3, Julia Drop 2, Julia Tyszkiewicz 2, Anita Plucińska 0, Karolina Olszewska 0, Patrycja Klatt 0.

JAS-FBG Sosnowiec: Marta Dobrowolska 14, Patrycja Kaczor 11, Paulina Dąbkowska 8, Kinga Bandyk 7, Lucyna Kotonowicz 3, Agata Chaliburda 3, Paulina Kuras 2, Paulina Antczak 2, Marlena Deko 2, Agnieszka Feja 0.