Derby powiatu dla UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina

Trzecioligowi siatkarze UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina wygrali na wyjeździe z UKS Mosińska Jedynka 3:1 i utrzymali pozycję lidera. Spotkanie oglądała duża ilość kibiców, którzy przez cały mecz dopingowali gospodarzy.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina

Podopieczni Bartłomieja Wojnowskiego byli faworytem spotkania, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gospodarze niespodziewanie wygrali premierową odsłonę 25:23, ale siatkarze z Murowanej Gośliny szybko wygrali drugiego seta 25:17. Wspierany głośnym dopingiem swoich kibiców zespół UKS Mosińska Jedynka mógł wygrać nawet trzeciego seta, ale uległ 24:26. Goślinianie wygrali również kolejnego seta i mogli świętować zdobycie kompletu punktów, gdyż utrzymali pozycję lidera III ligi.

– Chociaż zespół nie zaprezentował dobrej gry to i tak jestem zadowolony. Ważne jest żeby wygrywać mecze nawet gdy gra się nam nie układa. Największym pozytywem derbowego pojedynki była wysoka frekwencja i głośny doping na hali w Mosinie – mówił po spotkaniu trener UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, Bartłomiej Wojnowski.

Już w piątek, 8 stycznia zespół UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina będzie podejmował w hali sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Gen. T. Kutrzeby 3 w Murowanej Goślinie ekipę Kangur Nowy Tomyśl. Początek spotkania o godz. 20:00, a wstęp jest bezpłatny. Natomiast UKS Mosińska Jedynka podejmie SMS Joker Piła.

UKS Mosińska Jedynka – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1:3 (25:23, 17:25, 24:26, 19:25)