Coraz więcej poznaniaków zamawia odbiór elektrośmieci


Już ponad 2000 mieszkańców Poznania i okolic skorzystało z możliwości oddania dużych elektrośmieci bez wychodzenia z domu! Nieużywane lub zepsute pralki, lodówki czy telewizory zostały od nich odebrane i przekazane do recyklingu. Usługa dostępna jest w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, który realizuje ElektroEko.

Plakat_odbiory duzych elektrosmieci

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zanieczyszcza środowisko, a przede wszystkim stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wielu mieszkańców Poznania i okolicznych gmin już wie, że może zapobiec tym problemom, bezpłatnie pozbywając się zalegających i niepotrzebnych urządzeń.

W stolicy Wielkopolski i okolicznych miejscowościach można zamówić odbiór dużych elektrośmieci prosto z domu. Usługa obejmuje takie urządzenia, jak choćby pralki, lodówki oraz telewizory powyżej 24 cali. Przy okazji odbioru może zostać zabrany również mały sprzęt, np. zużyte świetlówki.

– Liczba zbieranych urządzeń rośnie w każdym kolejnym tygodniu. Kolejni mieszkańcy Poznania i okolic dowiadują się o programie z mediów lub od sąsiadów. W miarę jak informacja będzie się rozprzestrzeniać, odbiorów będzie na pewno jeszcze więcej – przyznaje Anna Podsiadło z ElektroEko, koordynatorka programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. – Odbiór z domu cieszy się powodzeniem, bo to bardzo wygodne rozwiązanie – pozbywamy się nieużywanych urządzeń RTV i AGD bez wychodzenia z mieszkania. Co więcej, nie ponosimy żadnych kosztów. Aby zamówić usługę, wystarczy tylko zadzwonić pod wskazany numer bądź wypełnić formularz na stronie internetowej – dodaje.

A Ty oddałeś już swoje elektrośmieci?

Duże elektrośmieci są nadal odbierane od mieszkańców Poznania. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 22 22 333 00 lub wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl.

Zamawiając usługę należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować sprzęt przeznaczony do odbioru. Urządzenia powinny być odłączone od instalacji elektrycznej (np. lodówki), gazowej (kuchenki), czy też wodociągów (pralki). Odbiór odbywa się we wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie, a koszty funkcjonowania systemu pokrywa w całości działająca na zasadach not-for-profit organizacja ElektroEko.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronach www.elektroeko.pl  oraz www.mmbe.pl .

 

Dodaj komentarz