Niespodziewana porażka Orzełków Weissa w Gnieźnie

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań niespodziewanie przegrały na wyjeździe z zespołem UKS Medan Gniezno aż 0:5 i spadły na czwarte miejsce w tabeli. Następny mecz akademiczki rozegrają 4 stycznia we własnej hali z ISD-AJD Gol Częstochowa.

9a AZS UAM Poznań - LKS RB Kocur Głogówek

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Jednak miejscowe w 14. minucie wykorzystały zamieszanie pod bramką akademiczek i po golu Adrianny Sikory wyszły na prowadzenie. Od tego momentu akademiczki zaczęły oddawać więcej strzałów, ale brakowało im dokładności. Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Weissa próbowały szybko doprowadzić do remisu, ale bramka nie padła. Natomiast Medan wyprowadził kontrę, a Monika Nowak wygrała pojedynek sam na sam z Katarzyną Osiadło. Niestety w kolejnych minutach grę prowadziły już głównie miejscowe, które zdobyły jeszcze trzy bramki i wygrały 5:0.

Medan Gniezno – UAM Poznań 5:0 (1:0)
Bramki: Adriana Sikora, Monika Nowak, Monika Marczak (dwie), Alicja Zając

UKS Medan Gniezno: Dominika Dewicka, Aleksandra Blige – Monika Nowak, Anna Jacewicz, Alicja Zając, Adriana Sikora, Violetta Biegańska, Katarzyna Ulikowska, Monika Marczak, Natalia Szreyman.

AZS UAM Poznań: Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska – Sandra Sałata, Alicja Busza, Marta Zielińska, Magdalena Pawłowska, Laura Czudzińska, Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Mariola Żyła, Joanna Gawrych, Agnieszka Grzechowiak, Żaneta Pawlik, Hanna Olszańska.