Setki Mikołajów opanowały poznańską Cytadelę

Poznańska Cytadela stała się w niedzielne popołudnie areną zmagań setek Mikołajów, a konkretniej biegaczy, którzy byli ucharakteryzowani na ulubieńca wszystkich dzieci. Frekwencja podczas ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów, czyli pierwszej imprezy przygotowującej do nadchodzącego sezonu ENEA Tri Tour, w tym do Challenge Poznań pokazuje, że dla wielu pasjonatów sportu sezon nigdy się nie kończy.

Bieg Mikołajów 1

Na starcie zawodów stanęło ponad 250 osób. Uczestnicy ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów rywalizowali na dwóch dystansach – 6 km i 12 km. Na krótszym z nich bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Czechowicz, który z czasem 20:06 pokonał trasę wiodącą przez poznańską Cytadelę, a wśród pań najszybsza okazała się Monika Brzozowska, która 6 km pokonała w 23:51. Zawodnicy, którzy szukali większych wyzwań rywalizowali na dystansie 12 km, gdzie najlepszy okazał się Radosław Pluciński zwyciężając z czasem 39:46. Natomiast najlepszą kobietą została Katarzyna Pastwa, która z czasem 49:21 nie dała szans pozostałym rywalkom.

Każdy z uczestników tego wyjątkowego biegu oprócz pakietu startowego i pamiątkowego medalu otrzymał czapkę św. Mikołaja. Wyjątkowe wyróżnienie spotkało całą czwórkę zwycięzców, którzy na Placu Wolności otrzymali nagrody specjalne ufundowane przez firmę ENEA z rąk wyjątkowego gościa…samego św. Mikołaja, który przyjechał do Poznania z dalekich regionów Finlandii.

Już niedługo kolejna okazja do sprawdzenia się dla biegaczy, odbędzie się bowiem druga edycja cyklu Endu Winter Run, która będzie składała się z trzech biegów. Pierwszy z nich wystartuje już 11 stycznia 2015, natomiast dwa kolejne odbędą się pod koniec stycznia oraz na początku lutego. Więcej informacji na temat innych imprez przygotowujących do Challenge Poznań wkrótce.