Wystartował cykl Warta Challenge Marathon&Half

Ponad 50 osób pokonało trasę pierwszego biegu cyklu Warta Challenge Marathon&Half, którego trasa prowadziła leśnymi ścieżkami na urokliwych terenach nadwarciańskich od Poznania do Biedruska. Najlepsi okazali się Mikołaj Kasprzak, Przemek Stupnowicz i Krzysztof Grzegorek. Patronem medialnym cyklu jest „Nasz Głos Poznański”.

Bieg Warta Challenge

Cykl Warta Challenge Marathon&Half  składa się z czterech imprez biegowych, które mają być doskonałą okazją do rozpoczęcia treningów objętościowych i podbudowy biegowej do nowego sezonu w 2015 roku. Pierwszy bieg odbył się w minioną sobotę, a trasę z Poznania do Pałacu w Biedrusku pokonało ponad 50 osób.

Dystans o długości 21 km jako pierwszy pokonał poznaniak Mikołaj Kasprzak, który zdecydowanie wyprzedził Józefa Topolewskiego (Brylant Kórnik). Tuż za nim na mecie zameldowała się Katarzyna Żebrowska z Wrześni. W marszu nordic walking na tym samym dystansie triumfował Przemysław Stupnowicz z Łodzi.

Natomiast na dystansie maratonu triumfował poznaniak Krzysztof Grzegorek. Drugie miejsce wywalczył Janusz Występski z Gniezna, a trzeci był Piotr Wiercioch z Poznania. Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Małgorzata Jackowiak z Rokietnicy.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom pierwszych zawodów. Miło nam było gościć Was w pięknym Pałacu Biedrusko, mamy nadzieję, że przeżyliście niezapomniane chwile. Dziękujemy też za Wasze pochlebne opinie na temat organizacji imprezy oraz trasy, które są dla nas motywacją do jeszcze intensywniejszej pracy, aby nie zawieść Waszych oczekiwań na kolejnych zawodach 17 stycznia – mówi komandor Warta Challenge Marathon&Half, Krzysztof Pilarski.

Organizatorzy uruchomili już zapisy do kolejnego biegu. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie elektronicznezapisy.pl i fanpagu imprezy facebook.com/WARTACHALLENGE.