Heroiczny bój MKS Poznań w Kościerzynie

Nie udał się piłkarzom ręcznym MKSu Poznań występ w ostatniej kolejce 1 rundy rozgrywek na zapleczu superligi piłkarzy ręcznej. Poznaniacy mimo heroicznego boju w końcówce meczu przegrali w Kościerzynie z miejscowym Sokołem Vetrexem 28:31.

Początek meczu był w miarę udany dla przyjezdnych bowiem po kilku ładnych akcjach duetu Tokaj – Pochopień i dwóch bramkach Daniela Bartłomiejczyka poznaniacy prowadzili 9:7. Później do głosu doszli miejscowi. Po kilku minutach słabszej gry podopiecznych Domana Leitgebera było 14:10 dla Sokoła, by chwilę po wziętym przez trenera poznaniaków czasie na zegarze widniał remis 14:14. Końcówka pierwszej odsłony należała ponownie do gospodarzy i po 30 minutach było 18:15 dla zespołu z Kaszub. Po zmianie stron Sokół szybko rzucił trzy bramki i wydawało się, że emocje w tym meczu już opadły. Na domiar złego po zderzeniu z Adamem Lisiewiczem z boiska zszedł Bartosz Przedpełski, a z podejrzeniem złamanej ręki tuż obok niego usiadł Łukasz Niedzielak.

– Policzyłem sobie, że do Kościerzyny pojechaliśmy bez 10 zawodników, bo wpisany do protokołu Antek Żochowski też nie był zdolny do gry. Do tego podczas meczu straciliśmy kolejnych dwóch, a samej końcówce jeszcze Wojtka Ledera. To co nas spotyka w tym roku jest trudne do zrozumienia – mówi trener Doman Leitgeber.

Kolejny raz jednak poznaniacy pokazali, że nawet w tak kryzysowej sytuacji łatwo się  nie poddają. Ostatni kwadrans dostarczył dość licznie przybyłej na salę Sokolnia widowni wielu emocji. Przyjezdni kolejny raz skorzystali z kombinowanej obrony na całym boisku i raz za razem wygarniali piłkę zdezorientowanym szczypiornistom z Kościerzyny. Cóż z tego, kiedy w bramce Sokoła swój mecz rozgrywał Wojciech Kasperek. Poznaniacy w drugiej połowie zmarnowali trzy rzuty karne i osiem sytuacji sam na sam i mimo walki do ostatniego gwizdka nie najlepiej tym razem dysponowanych braci Mroczkowskich przegrali ostatni mecz w tym roku 28:31.
Trener MKS Poznań po meczu – czytaj tutaj.

Bramki dla MKSu zdobyli: – Zarzycki, Aleksandrowicz – Tokaj 9, Bartłomiejczyk 6, Niedzielski 5, Leder 4, Pochopień 3, Przedpełski 1, J. Kasperczak 1 oraz Perri, Niedzielak, Maćkowiak, Żochowski.