Trwa zwycięski marsz Poznań City Center AZS do BLK

Koszykarki Poznań City Center AZS, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrały w niedzielny wieczór we własnej hali z zespołem Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 61:46 i nadal zajmują pozycję lidera I ligi. Akademiczki do zwycięstwa poprowadziła Daria Marciniak.

Poznań City Center AZS - Gorzow 02

Niedzielnym spotkaniem z zespołem Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów podopieczne Ryszarda Barańskiego kończyły koszykarski maraton, który rozpoczęły w poprzednią niedzielę wyjazdem do Krakowa na mecz z liderem AZS Politechniką Koroną. Poznanianki wygrały to spotkanie 56:47, a już w środę podejmowały MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra i również zwyciężyły 70:60. A przed meczem z akademiczkami z Gorzowa kibice mieli obawy czy odmłodzony zespół Poznań City Center AZS zdąży z regeneracją.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 18:18, a rywalki w kolejnej odsłonie przejęły inicjatywę i objęły prowadzenie 33:27. Duży wkład w wyprowadzenie gorzowianek na prowadzenie miała Beata Jaworska, która w tym fragmencie spotkania zdobyła 8 punktów. Koszykarki Poznań City Center AZS już na początku trzeciej kwarty odrobiły straty, a po rzutach Magdaleny Wojdalskiej i Darii Marciniak przed ostatnią odsłoną prowadziły już 44:38. W kolejnych minutach akademiczki na niecelne rzuty rywale odpowiadały zdobyczami punktowymi i ostatecznie wygrały 61:46.

Było to już 11 zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych Ryszarda Barańskiego, które umocniły się na pozycji lidera zaplecza Basket Ligi Kobiet. Za tydzień Poznań City Center AZS zmierzy się na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec, a 20 grudnia o godz. 17 w derbach powiatu będą podejmować w hali przy ul. Chwiałkowskiego ekipa Lidera Swarzędz.

Poznań City Center AZS – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 61:46 (18:18, 9:15, 17:5, 17:8)

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 27, Magdalena Wojdalska 12, Elżbieta Giedrojć 11, Kinga Woźniak 8, Karolina Budeń 3, Patrycja Szelągowska, Marcelina Pawlikowska, Paulina Adamowicz.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów: Beata Jaworska 15, Alicja Witkowska 8, Daria Stelmach 7, Katarzyna Jaworska 6, Natalia Sobek 5, Claudia Trębicka 2, Karolina Szałas, Kinga Kominek, Patrycja Łojek, Jagoda Szczęsna.