Wrześnianie wiceliderem zaplecza PlusLigi

Pierwszoligowi siatkarze APP Krispol Września wygrali w środowy wieczór we własnej hali z zespołem Caro Rzeczyca 3:1 (25:22, 25:10, 22:25, 25:21) i zajmują pozycję wicelidera tabeli. W drugim secie gospodarze ustanowili swój rekord oddając rywalom zaledwie 10 punktów.

APP Krispol Wrzesnia 01

W pierwszym secie walka była wyrównana. Mimo prowadzenia gospodarzu 6:4 i 9:7, goście potrafili doprowadzić do remisu 10:10.  Kluczowa okazała się czteropunktowa przewaga podopiecznych Marka Jankowiaka w połowie seta 18:14, która pozwoliła wygrać seta 25:22. Druga odsłona spotkania zapisze się w rekordowych statystykach gospodarzy, którzy pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 10 punktów.

Jednak gracze z Rzeczycy nie powiedzieli ostatniego zdania. W trzecim secie ku zaskoczeniu kibiców szybko wyszli na prowadzenie 3:7 i 6:10. Wrześnianie zdołali doprowadzić do remisu 14:14, ale to Caro dalej lepiej punktowało i wygrało seta 25:22.

Po przerwie pomarańczowi wrócili na swój poziom. Kontrolowali przebieg seta od początku prowadząc 12:9, 19:15, 22:19, aby ostatecznie wygrać 25:21 i zaliczyć tym samym kolejny komplet punktów. Nagrode MVP spotkania otrzymał Damian Dobosz z APP Krispol Września.

APP Krispol Września – Caro Rzeczyca 3:1 (25:22, 25:10, 22:25, 25:21)

APP Krispol Września: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Jasiński, Antosik, Dobosz, Tylicki (libero) oraz Skup, Sęk, Kempiński, Adamski, Murdzia.

Caro Rzeczyca: Pawłowski, Żyliński, Kaczorowski, Kuźma, Małachowski, Wroniecki (l) oraz Koryciński, Kucharski, Stanisławajtys, Wilkoński.