Pewne zwycięstwa faworytów w LAK

Nie było niespodzianek w kolejnych spotkaniach rozgrywanych w ramach Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, gdyż wyżej notowane zespoły pewnie wygrały swoje mecze. W najciekawszym i najbardziej wyrównanym meczu koszykarze Chicago Ból podejmowali zespół Goggle.

LAK Big Plus Poznań

Początek spotkania pomiędzy Chicago Ból a Google należał do gospodarzy, którzy po kilku skutecznych akcjach prowadzili 7:2. W kolejnych minutach gry do głosu doszli koszykarze Goggle, w szeregach których dobrze spisywał się w tym meczu duet Witkowski-Zygman. Pierwszy z wymienionych zakończył spotkanie mając na koncie 19 punktów, 9 asyst i 6 zbiórek, a drugi 17 punktów i 3 zbiórki. Do przerwy koszykarze Goggle dzięki szybkiej i skutecznej grze prowadzili pewnie  37:24. Po zmianie stron mocniej w obronie i skuteczniej w ataku zaczęli rozgrywać swoje akcje zawodnicy Chicago Ból. Ich przewaga szczególnie widoczna była na obu tablicach (w całym spotkaniu zebrali aż 41 piłek przy zaledwie 22 zbiórkach rywala). Łatwo zdobywane punkty pozwoliły graczom Chicago szybko zniwelować ponoszone straty i objąć kilkupunktowe prowadzenie w meczu, aby wygrać mecz 69:65. Szczególnie widoczny w ekipie Chicago  był w tym spotkaniu Piotr Gacek, który notując  20 punktów i 11 zbiórek zaliczył swoje drugie double-double w obecnym sezonie.

W pozostałych spotkaniach łatwo i pewnie wygrywali faworyci.  Koszykarze Politechniki Poznańskiej różnicą aż 30 punktów pokonali zawodników Blackend prowadząc praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Przewaga studentów najbardziej widoczna była w środkowych kwartach, w których to pozwolili rywalowi zdobyć zaledwie 8 punktów. W ekipie Politechniki dobre zawody rozegrali Konrad Sobczak  oraz Mateusz Kubczak. Ostatecznie Politechnika wygrała z Blackend 64:34.

Tylko trzech asyst zabrakło Michałowi Kaczmarkowi do zanotowania pierwszego w tym sezonie triple-double. Zawodnik Big Plusa Poznań w pojedynku z Hoppecke zanotował  17 punktów, 13 zbiórek i 7 asyst. Koszykarze Big Plusa przez całe spotkanie spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a wygrywając wszystkie kwarty pokonali pewnie rywala  aż 84:54. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył w tym meczu Piotr Janowicz – 27. W ekipie Hoppecke z bardzo dobrej strony zaprezentował się Piotr Bębenkowski, który zakończył spotkanie mając na koncie 18 punktów i 10 zbiórek.

Równie przekonujące zwycięstwo zanotowali na swoim koncie zawodnicy Lobos Locos, którzy pokonali wysoko ekipę Four creative  69:44. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych pojedynkach koszykarze Lobos Locos objęli prowadzenie już w pierwszej części spotkania  i z każdą upływającą minutą gry systematycznie powiększali swoją przewagę punktową. W ekipie Lobos Locos aż czterech zawodników zakończyło spotkanie mając na koncie podwójne zdobycze punktowe. Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył w tym meczu Emil Gruszczyński -17, a dla pokonanych Tomasz Boch – 16.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w piątek, 5 grudnia 2014 roku w Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować będą: Chyże Dziadki z Blackendem, Late Basket z Kerry Polska oraz Chicago Ból z Hoppecke. Początek sportowych zmagań o rodzinie  19.50.